| TeddyRw a întrebat:

Heii... Am si eu o problema destul de grava... De vreo 2 ani am aflat ca mama il inseala pe tata. Din cauza respectivului barbat mama mea nu mai vede pe nimeni in afara de el ba chiar il aduce si in casa si fac stiti voi ce. Ce e si mai trist pentru mine e ca tata se comporta exemplar cu mama. Nu a dat in ea niciodata. Tata lucreaza in Germania dar vine acasa o data pe luna. Am încercat sa ii explic mamei ca nu e bine ce face si ca ar trebui sa se opreasca dar ea imi spune ca nu il iubeste si ca sta cu acel barbat doar de plictiseala iar eu nu cred asta. Acum vreo cateva luni a plecat cu el undeva iar pe mine nici macar nu m-a anuntat si a lipsit toata noaptea iar dimineata s-a intors mama mea beata. Nu mai stiu ce sa fac. Va rog. Ajutati-ma.

11 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Aoleu... mama care se poarta ca o adolescenta. Draga mea, te-as sfatui sa-i spui in fata mamei tale absolut tot ce crezi despre ea, fara rusine, acum chiar ai dreptul.
Nu mi se pare deloc placut ca mama ta sa aduca pe un om necunoscut in casa ta si sa-si faca de cap. Daca faceai tu asa ceva sunt fel convinsa ca iti facea un scandal de mama focului...
Atata timp cat inca e casatorita cu tatal tau nu ar trebui sa se afiseze asa!
Tatalui tau i-ai spus?

| vocea a răspuns:

Draga scumpa teddy, imi pare rau sa aud situatia aceasta neplacuta din care faci parte, mama ta trece printr-o perioada de persoana indragostita nebuneste si face lucruri de adolescenta aceasta situatie se datoreaza din faptul ca tatal tau s-a ocupat atat de mult de familie incat nu a mai avut timp de mama ta mai ales ca vine o data la o luna si mama a simtit nevoia de femie sa fie si ea iubita daca ma intelegi, dar stai linistita trece printr-o peridoada mai ciudata tu trebuie sa iti pastrezi calmul, orice ii vei spune nu va intelege, trebuie doar sa o lasi in pace si isi va dea ea seama ce a facut cat parbatul aceala o va lasa, cand tata-l tau nu o va mai dori, si cand tu o sa fii dezamagita de ea, atunci ea sigur v suferi si va vrea din nou aceasta famileie pe care la acest moment este pe locul 2, mult succes scumpa teddy, tine-ma la curent cu ce se intampla, sper sa fie totul bine pana la urma

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mama ta ar da de banuit ca ai spui tatalui tau, cu atat mai mult cu cat daca si tatal tau ar afla, intreaga familia ar fi pe cale sa se destrame.

Cred ca nu este nevoie sa-ti judeci mama si nici sa n-o condamni, poate ca nu se poate abtine, tatal tau fiind plecat asa de mult timp, simte nevoia sa iasa din monotonie, poti doar sa-i dai de inteles ca nu esti de acord cu ceea ce face.

Poti insa sa stai de vorba cu nevasta acelui barbat si sa-i spui, acea femeie este singura care-l poate rupe de mama ta.

| Ruxandra15 a răspuns:

Puneo sa aleaga ori tu ori el. Pleaca de acasa 2 zile daca nu afec o alegere o sa se sperie sau bea creeta o sa ajungi la spital ii zici ca vrei sa te omori din cauza ei. Dar stii ce e mai bine las-o sa plece si incuie usa lasa cheile in usa pentru ca nu va putea sa bage cheia si sa vede dupa aia ce face.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Ruxandra15):

Aoleu ce solutii ai gasit :-o

| Ruxandra15 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Si ce ai vrea sa faca sa ii zica lu maicasa totul in fata gen mama esti o curva te culci cu altii si tata lucreaza pentru noi? E clar ca in secunda doi o bate de o baga in spital. Poate doar sa-i spuna sa renunte la el sau pleaca de acasa.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Ruxandra15):

Nu, cel mai corect este sa ii spuna tatalui ei ce se intampla in casa pentru ca are tot dreptul sa stie, si el este in masura sa ia deciziile potrivite.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Nu cred ca nu i-a spus tatalui ei, totusi vine o data pe luna acasa trebuie sa stie ce se intampla nu?

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Ruxandra15):

Asta ea stie mai bine.

| TeddyRw explică:

Tatalui meu nu i-am spus. Mi-e frica ca s-ar putea ajunge la divort. Va promit ca o sa stau de vorba cu ea. Va multumesc tuturor.