| Insurgent a întrebat:

Cine a CItit cartea Baltagul imi poate spune si mie ceva din ea puppy dog eyes ce se intampla si etc. mersi mult dau funda :*

Răspuns Câştigător
| kittykat a răspuns:

Da eu am citit`o happy este vorba despre o femeie Vitoria carei nu`i mai vine barbatul acasa Nechifor Lipan si se decide ca impreuna cu fiul ei Ghiorghita sa plece in cautarea lui. Trece pe la diferite hanuri si iti da seama de vinovat si gaseste si osemintele lui nechifor cu ajutorul cainelui ei lupu ...si il omoara pe criminal la praznic ...si nah da vr ceva mai mult cauta pe net big grin. Numele d Baltagul vine de la arma cu care a fost omorat nechifor si cu care l-a omorat o criminal big grin [ mi-am amintit laughing ]