| Xlove64 a întrebat:

Heii!
Pentru cei care au citit cartea 'Baltagul' de M.Sadoveanu
Imi puteti spune de ce v-a placut sau de ce nu v-a placut?big grin
Funda *_*

Răspuns Câştigător
| VannEe a răspuns:

Am citit-o acum cateva saptamani, pentru ca ne-a fost ceruta la scoala.De obicei,cand trebuie sa citesc o carte recomandata la scoala,pornesc cu perceptia ca e plictisitoare, ca nu o sa-mi placa...Dar, dupa ce am citit-o am o parere buna.Adica,desi pare genul de carte pe care o citesti doar pentru ca trebuie, mie mi-a placut.La inceput, pare putin plictisitoare, dar pe parcurs ajungi sa intelegi despre ce e vorba si sa-ti placa.Adica,cred ca nu trebuie sa intelegi doar actiunea cartii, se pune accent pe traditie, perceptii diferite intre o sotie si restul oamenilor care incearca sa il gaseasca pe Nechifor.Deci,concluzia e ca da, mi-a placut.

1 răspuns:
| HotChoclate a răspuns:

E plictisitoaree.