| BellyGiggling a întrebat:

Cine e citit Baltagul? Imi poate spune si mie cine l-a omorat cu Nechifor Lipan?

Răspuns Câştigător
| 0PopaPorno a răspuns:

Nichifor Lipan a fost omorat de Calistrat Bogaza si Ilie Cuțui. Dar e frumoasa cartea. Ar trebui sa o citesti.winking

| BellyGiggling explică (pentru 0PopaPorno):

Am citit mai mult de jumatate din ea dar maine trebuie sa fie citita pentru la scoala. si efectiv nu am timphappy

2 răspunsuri:
| gabytz18 a răspuns:

Daca imi promiti ca citesti cartea iti zic ca exista film facut dupa roman. Filmul este romanesc dupa cum ti-ai dat seama deja, deci nu te vei chinui cu subtitrarea laughing