| caporalul a întrebat:

Cine a fost primul oul sau gaina?

cine da o explicatie logica primeste funda restul vot

Răspuns Câştigător
| EuEduard a răspuns:

Cheia la aceasta intrebare este faptul ca materialul genteic la aniamle nu se schimba.Prin urmare gaina trebuia sa existe ca embrion in ou.
Profesorul John Brooksfiels, de la Universitatea Nottingham, a ajuns la
concluzia ca din aceasta cauza organismul viu din coaja ar avea acelasi DNA ca si gaina in care s-a transfomrat.De accea primul lucru viu, care face parte din specia gainilor este oul.

Concluzia este ca mai intai a fost oul si apoi gaina.
Please Funda

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Cocosul.

| LoL a răspuns:

Eu zic ca gaina a fost prima deoarece oul iese din gaina si nu putea sa vina oul asa de nicaieri.Se spune ca Dumnezeu a creat animalele si apoi acestea s-au putut inmultii.Deci raspunsul cel mai logic:Gaina.

| KaRa23S a răspuns:

Oul nu se face singur. E la fel ca si cu Adam si Eva. Cand au venit pe pamant nu erau bebelusi si nici copii. Dumnezeu i-a facut, iar ei dupa aia au continuat neamul.

| SkaRrY4MyLoV3 a răspuns:

Cheia la aceasta intrebare este faptul ca materialul genteic la aniamle nu se schimba.Prin urmare gaina trebuia sa existe ca embrion in ou.
Profesorul John Brooksfiels, de la Universitatea Nottingham, a ajuns la
concluzia ca din aceasta cauza organismul viu din coaja ar avea acelasi DNA ca si gaina in care s-a transfomrat.De accea primul lucru viu, care face parte din specia gainilor este oul.

Concluzia este ca mai intai a fost oul si apoi gaina

| phebe a răspuns:

Eu sunt de parere ca primul a aparut oul deoarece daca mergem la origini acel microb din care s-a dezvoltat dupa ani si ani gaina a aparut dintr-un ou BINE OU DE MICROB DAR TOT OU ESTE adica nu a aparut asa puffff dintr-o data FARA SA SE NASCA DE UNDEVA. Oricum aceasta este parerea mea sper ca te-am ajutat