| username_4398 a întrebat:

Cine a iubit vreodata? Eu intreb deoarece mie teama sa ma indragostesc! Eu am prieten dar mie teama sa ma indragostesc! Dati-mi vreun sfat! Ce sa fac

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Crede`ma ca iubirea e cel mai frumos sentimentlove struck
Mai presus de toate celelalte whistling

Hai ca am zis`o laughing
:p

| LoveForShania a răspuns:

Tie iti este teama sa te indragostesti deoarece starea ta emotionala nu este inca pregatita pentru o relatie,, serioasa''. Tu nu trebuie sa te indragostesti,, fortat'' de baiatul care iti place, pentru ca asta vine de la sine...nu te poti indragosti,, la prima vedere'', pentru ca nu il cunosti si pe dinauntru...cu timpul te vei indragosti, adica, o data o sa simti ca iti place de un baiat si daca simti ca inima iti spune,, il plac'' tu nu trebuie sa te temi de,, indragosteala''. Pentru ca dragostea nu e ca scoala. Cand este sfarsitul scolii profesoara trebuie sa aleaga dintre copii cine iese pe locul 1, dar in dragoste este de la sine, tu nu trebuie sa alegi. Poate ti se pare ca baiatul de care iti place nu arata prea bine la fizic sau la interior, dar tu nu te poti lasa de el... daca iti place de el nu mai trebuie sa te gandesti cum este el. Daca ai prieten si iti este teama sa te indragostesti nu te ingrijora pana nu cunosti persoana si pana capati incredere in persoana... Daca cunosti o persoana si ai incredere in ea nu iti mai este teama de acea persoana, pentru ca ai capatat incredere in ea si cunosti persoana, adica stii cum este ea, de ce e in stare sau de ce nu...si atunci cu timpul daca iti place cum este un anumit baiat te indragostesti, dar nu sa ii zici baiatului ca il placi si tu sa te prefaci, pentru ca baiatul o sa sufere. Mai asteapta, ca ai timp toata viata, si te vei indragosti. Nu te teme, doar cand cunosti o persoana si iti place o sa te indragostesti de la sine. Invingeti frica! Bafta!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu iti fie teama happySa iubesti este un sentiment frumos.happyTie presupun ca iti este teama pentru ca vei suferi dupa ce relatia se v-a termina. Dar nu iti face grijiwinking
Orice sfarsit, are un nou inceputwinking

| SweetCandy a răspuns:

E frumos sa iubesti...si nu trebuie sa iti fie teama e un sentiment de care ai nevoie...happy
e k si cum ti-ar fi teama sa iti faci prieteni sau sa mananci...laughing
ai grija si de u si de prietenul tau si invatati-va unul pe altul sa iubitihappy

puphappy

| yanny`s a răspuns:

Pentru mine iubirea nu a insemnat decat durere...Nu as vrea sa ma mai indragostesc vreodata.Cat despre tine, atunci cand va fi timpul, te vei indragosti, fie ca vrei, fie ca nu...

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

In dragoste nu exista "mi-e teama". Te indragostesti pur si simplu, nu pentru ca ti-ai propus sa faci asta sau pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa functioneaza "chimia sentimentelor".
Daca ai un prieten si te intrebi daca e bine sau nu sa te indragostesti, inseamna ca doar il placi. Poate mai trebuie sa astepti pana vei simti primul fior, fluturi in stomac si toate celelalte...
Rabdare!

| Encore a răspuns:

Sincer e greu cu iubirea... daca nu e reciproca sau daca nu stii sa te bucuri de ea se poate transforma intr-un infern...
Multa bafta.

| kitty_8919 a răspuns:

A iubi nu este un lucru rau...crede-ma ca este cel mai frunos lucru care mi sa putut intampla tot timpu aveam un motiv pentru a zambi... dar acum ca totul sa sfarsit am putin de suferit
sa nu iti fie teama ca nu poti sa controlezi inima

| LCD a răspuns:

Tema nu are de ce sa iti fie, pentru ca e foarte frumos happy
nu te gandi k ai sa suferi dupa aia... e ceva firesc. ceva ce trebuie sa se intample happy

| ShaKuri a răspuns:

Bai fat'o... intelege.ca daca sentimentul te "fura" o face fara voia ta.

| Wisdom a răspuns:

Nu cred ca dragostea este chiar atat de voluntara precum crezi. Dupa o perioadaajungi sa tii la cineva foarte mult, sa il iubesti, dar ca sa te indragostesti si sa stii acel sentiment puternic de dragoste nu este nevoie de foarte mult timp. Dragostea te poate lua prin surprindere, nu stii de unde vine, cand sau pentru cine. Ai sa stii atunci cand te va lovi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea vine ca o caramida cazuta de pe acoperis.si te indragostesti inainte sa spui"auuuu"...nu poti sa alegi tu de cine sa te indragostesti

| aDe_9969 a răspuns:

Eu am iubit acum o luna m-am desp de pr meu dupa 9 luni... l-am ibit atre mult si am inceput sa il iubesc fara sa imi dau seama...nu trebuie sa te temi de dragoste mai mult de sfarsitul ei