| Elena_Raluca_1990 a întrebat:

Cine îmi dă și mie niște statusuri? [fără link]

Dau fundă răspunsului care mă ajută happy

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

-status-

5 răspunsuri:
| EgoFiet a răspuns:

-Ai distrus un peisaj plin de culoare. L-ai innegrit si doare, acum e fara soare.♥

-Poate ca m-ai mintit, m-ai inselat, dar esti singurul pe care l-am iubit si il iubesc cu adevarat! happy

-Nu-mi spune că te vei schimba, nu te cred. Nu ai știut să apreciezi dragostea mea, dar în viața toate se plătesc, nu uita.

-De azi, nu îți mai spun pe nume. Ești doar o cunoștință, nu cineva anume.

-Nu plânge, zâmbește, vei vedea, va fi bine, că după atâtea ploi apar și zile senine!

-In inima mea tristă, tu vei zâmbi mereu. și crede-mă. fără tine nu mai sunt eu!

-Te văd acum pe stradă ținând pe-altcineva de mană. Vrei să mă uiți dar dragostea o să rămână!happy

-Și cum ar putea să nu îmi fie dor. de clipele când mă strângeai în brațe, și îmi șopteai "te ador"?

-Mândră și mulțumită de mine, special pentru alea care mă vorbesc de "bine"

-Vreau să mă remarc, să nu fiu cicălită. Să rămân mereu o puștoaică cam trăsnită!

-O veșnicie doar pe tine te-aş iubi, clipă de clipă, ceas de ceas, zi de zi!

-Poate nu mă compar cu ea. Știu, arată super bine. Cel putin. eu nu am sânge de Curvă în mine!

-Mi-am dat seama din prima și nu e de mirare... Că ești mai zdreanță decât preșul mă-tii de la intrare!

-E prea târziu acum, nu mai cred în vorbe goale. fără fapte. cuvintele tale sunt banale.

-Nu are rost să plângi. fii tare, doar ești domnișoară-n toată firea. Nu-ți umezi, iar, fără rost, privirea!

-Abia aștept să îți văd fața plină de uimire... Când o să îți demonstrez că pot și fără tine!

-Am învățat să zâmbesc, când tot`înăuntrul meu se prăbușește! :]

-Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

-Şi eu am plâns, şi eu am râs, şi eu am răbdat. Însă şi cu lacrimi în ochii tot am luptat

-Poate să plouă, să ningăa, să fulgere, să tune. eu fac doar ce simt. nu fac ce mi se spune!

-Pe aceeași banca-nvechită, te-așteaptă o inimă nefericită.

-Amintește-ți cu câtă ușurință m-ai lăsat. Am promis și așa o să fac: nu merită sa plâng după un băiat.

-A fost un inceput frumos urmat de un sfarsit urat. Dar orice sfarsit isi are un nou inceput.

-Nu e ceea ce pare! Aparenţele, ştii bine, sunt înşelătoare.

-Şi când nu mă simt bine, TU eşti cel mai bun medicament pentru mine! ♥

-Sunt genu de fată ipocrită, genu de fată care știe să mintă că-i fericită.

-Pe dinafară mă prefac că totu-i bine. Chiar dacă am pe suflet ceva care mă reţine.

-Întotdeauna să zâmbeşti, nu se ştie pe cine cucereşti!

Sper sa-ti placa!

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

Nu te deranja sa ma deranjezi happy

| MyImaginatyon a răspuns:

*..arat ca am un caracte puternic in fata prietenilor il ajut cum pot in orce situatie si cu orce subiect ..insa in fata sentimentelor mele sunt cea mai slaba
*am sa raman mereu un copil pentru parintii mei♥ si mereu in anumite situati am sa ma si comport ca un copil orcati ani as avea♥
*. poti sa ai cel mai tare caracter..insa cu toate astea ai momente cand simti nevoia sa plangi desi nu intelegi prea bine care este cauza
*Sunt cea mai fericită persoană atunci când imi spui "buna", zambesc. pentru că..chiar dacă acesta a fost doar pentru o secundă, stiu ca in acesta secunda te-ai gandit la mine...♥
*Nu este nevoie să ştii unde mergi. Nu este nevoie să ştii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie să ştii este faptul că mergi plin de veselie; dacă faci acest lucru, nu poţi greşi.
*Zambesc pentru ca ma iubesc asa cum sunt! Zambesc pentru ca persoanele care m-au ranit nu merita nici macar o lacrima! Zambesc pentru ca SUNT FEMEIE si IMI STA BINE ♥
*O femeie nu plange pentru ca este vinovata!
Plange pentru ca a suportat prea mult
*Am învățat că trebuie să te despărți de cei dragi cu cuvinte calde
S-ar putea să fie ultima oară când îi vezi!
*Niciodată să nu uiţi ce îţi spune cineva la nervi, pentru că atunci este momentul când adevărul iese la suprafaţă!
*♥ Când ascultăm melodii triste. ne gândim la persoanele care le-am iubit cel mai mult.
*Să lupţi pentru visele tale într-o lume indiferentă, e o realizare din start.
Eşecul e o fantasmă de care putem să nu ne mai temem.
Şi ’strategia’ e cuvântul care va demonstra că limitele sunt impuse de propria noastră minte.
*Si gandurile imi zboara si. se opresc la tine!
*Bunătatea nu e o slăbiciune, ci o victorie constantă împotriva animalului orgolios, sălbatic din noi fiecare.
*Nu te lasa invinsa de rau dar nici cuprinsa de bine. Cand iti vei da seama ca nu te cunosti, vei fi surprinsa de tine
*Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii, punand lacrimi langa zambet, punand zambet langa plans
*Viata este unoeri foarte zgarcita: trec zile, saptamani, luni si ani fara sa simti nimic nou. Totusi, odata ce se deschide o usa, o adevarata avalansa patrunde prin spatiul deschis. Acum nu ai nimic, iar in clipa urmatoare ai mai mult decat poti accepta.
*Vreau să adorm și să mă trezesc cu gândul că într-o zi îmi vei spune "Te iubesc!
*- şi stau singură şi plâng. m-am obişnuit cu suferinţa. ţie ţi se pare normal să plâng decât să fiu a ta
*F: Sunt geloasa, nu imi place cand alte fete se uita la tine.
B: Nu fi geloasa, draga.
F: De ce?
B: Pentru ca tu ai ceva ce ele nu au.
F: Ce?
B: Inima mea!
*Nu ierta persoanele pentru ca eşti slabă. Iarta-le pentru că eşti îndeajuns de puternică să ştii că toţi greşim.
*: Şi chiar dacă reuşesc să nu mă gândesc la EL o zi întreagă, când mă pun în pat, fuge prin mintea mea la nesfârşit.
*Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii..atunci EA este sensul, daca nu.EA ar trebui sa fie
*Iubirea nu poate fi ucisa usor, este un lucru plin de viata, si le rade in fata tuturor necazurilor vietii, cu exceptia uneia singure – nepasarea
*Daca vrei sa stii cat de mult mi-e dor de tine, incearca sa prinzi picaturile de ploaie. Cele pe care le prinzi reprezinta cat de dor iti este de mine, iar cele pe care nu le-ai prins reprezinta cat de dor imi este mie de tine.
*Nu pot sa respir cand nu esti langa mine pentru ca tu esti aerul meu!
*Cand o sa ne intalnim vreau sa te sarut dulce, cand o sa dormim vreau sa te tin in brate. Esti ingerasul meu si vreau sa am grija de tine. Imi lipsesti mult
*Astazi mi-a fost dor de tine. Ieri mi-a fost dor de tine. Nu te ingrijora pentru maine, o sa-mi fie iarasi dor de tine
*Ma trezesc cu gandul la tine… ma gandesc toata ziua la tine..adorm cu tine in gand.te visez. dar tot imi e dor de tine. Oare de ce?
*De ce inchidem ochii cand dormim? De ce inchidem ochii cand visam? De ce inchidem ochii cand sarutam? Pentru ca cele mai pretioase lucruri nu se pot vedea cu ochiul. Cand inchid ochii, te vad pe tine!
*In fiecare zi zambesc chiar daca nu ma simt bine, chiar daca in mine se ascund multe lacrimi
*De ce uneori esti judecat pe nedrept iar apoi esti luat de bun!
*Nici cel mai bun make-up artist nu'ti poate schitza pe buze un zambet atunci cand esti TRIST.
*Toti avem intrebari de pus..Raspunsuri de dat..Ganduri de ascuns. Oameni de uitat!
*Când dăm de greu dăm vina pe soartă. Dar norocul e pentru cine știe să și-l facă!
*Niciodată nu am încercat să păcălesc pe nimeni, i-am lăsat pe ceilalţi să înţeleagă ce vor şi s-au păcălit singuri
*Ştii cum zic : amintirile rãmân acolo, Sufletul plânge când inima rãmâne solo'.
*Te ascunzi după zâmbete, zici că ești fericită
*Stiu ca nu o sa te mai intorci, dar imi face bine sa sper
*Si timpul trece, mintea uita insa inima tine minte♥
*Vad viata ca pe un joc. Sunt pasionata mereu de primul loc!
*imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapta deasupra lor.
*Voiam sa stii cat de mult inseamna prietenia ta pentru minelangi tu, plang si eu, razi tu, rad si eu.Sari tu de la o fereastra atunci...ma uit in jos si...rad din nou!
*M-am saturat de viperele care se prefac superioare
Zicand ca nu le intereseaza, de fapt ele fiind primele barfitoare.
*: M-am saturat sa tot zic "E OK" cand de fapt eu nu mai pot suporta fitele unora.
*: Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinul iti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!
*Am şi eu zile cînd vreau să mă dau cu capul de toţi pereţii, dar ştiu că nu are rost, că va veni şi altă zi, una mai bună sper.
*Am un simţ al neîncrederii foarte dezvoltat, deci dacă am încredere in tine, nu o pierde, că poate nu o să mai am!
*Bucurati-va intodeauna de viata, Intodeauna cat de greu ci se pare! Cand viata iti ofera o mie de motive sa plangi, Arata lumii ca tu ai milioane de motive sa zambesti!
*Ea e puternică, ea merge mai departe şi cu fiecare pas încearcă să uite că oamenii sunt falşi, că oamenii sunt cruzi, că oamenii ucid suflete.
*Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara!
Sper ca sa iti placa.astept fundabig grinbig grin:*

| Elena_Raluca_1990 explică (pentru MyImaginatyon):

Nu stiu ce are si m-a lasat sa dau decat la acela funda chiar daca nu vroiam...la tine nu imi aparea si am dat la acela din greseala

| MyImaginatyon a răspuns (pentru Elena_Raluca_1990):

Nu e nimic:*:*...se mai intamplahappy