| chip6angelic a întrebat:

Cine imi izce si mie un joc asemanator cu ficus? sau niste jocuri pe foaie

1 răspuns:
| NobodyUnderstandMe a răspuns:

Mai e un joc care se numeste cristalhappy
adica...
scrii CRISTAL, dupa care adaugi litere din numele tau.De exemplu te cheama Alina.Litera A va fi sub A-ul din cristal,litera L va fi sub L-ul din Cristal,i-ul la fel.N va fi in continuarea cuvantului Cristal,iar A va fi din nou sub A. Dupa care, te gandesti la numele persoanei cu care vrei sa faci jocul, si procedezi la fel.Literele din numele lui, daca exista in CRISTAL se pun, daca nu se pun in continuare.La sfarsit aduni literele aflate una sub alta.De exemplu daca sunt 3 de A, vei scrie sub A'uri 3 happy dupa care le aduni primul nr cu ultimul si tot asa pana vei ramane cu un nr mai mic de 100 happy
sper sa intelegi
take care>big grin