| PLAYER11011 a întrebat:

Cine imi poate calcula si mie media la mate? Am: 9, 9, 8, 10 si 9 in teza

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca ai avea numai 9 si 10 la matematica,
odata ce esti incapabil sa-ti calculezi singur media lor!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

| siriusblack98 a răspuns:

Sa ai numai 9 si 10 la matematica dar sa nu stii sa-ti calculezi singur media..ironic.

| Ofiintă a răspuns:

Media aritmetică - 9 în cazul tău ×3 + teza (9) ÷ 4 = rezultă 9.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă teza contează cât un sfert din medie, calculezi așa:
{[(9+9+8+10):4]x3 + 9}:4

| GeorgeCNT a răspuns:

9+9+8+10+9=45:5=9
Aduni toate numerele și le împărți cate ai nu te mai chinui cum a zis profesorul nota din teza nu diferă de loc de celalate tot la fel face doar că va încurca că proști