| Lesika_1626 a întrebat:

Cine imi poate da mai multe date despre Justin Bieber?

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Justin Bieber (n. 1 martie 1994) este un cântăreţ de muzică pop/R&B de origine canadiană.
Şi-a început cariera profesională pe Youtube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care mai târziu i-a devenit manager. Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records. Acesta a declarat ca rappul este viata lui dar inca nu poate sa cante.
Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U.S Billboard Hot 200 şi pe locul 1 în Canadian Albums Chart.
În mai puţin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada şi în mai puţin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.
Bieber este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U.S Hot 100.
Bieber a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube şi a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK. Noul sau single "baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA şi pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziţii fruntaşe şi în Noua Zeelandă, Australia şi Europa. Bieber a colaborat şi cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie". Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 şi a obţinut locul 1 în Billboard 200. La vârsta de 16 ani, Bieber este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.În 2007, Justin a început să-şi posteze propriile videoclipuri pe YouTube, cântând melodiile lui Usher, Chris Brown, Stevie Wonder, Ne-Yo, etc. Scooter Braun l-a descoperit şi l-a trimis în Atlanta, Georgia unde îl cunoaşte pe cântăreţul R&B Usher. O săptămână mai târziu, Bieber se bucură de privilegiul de a cânta pentru Usher care este interesat de acesta şi îi oferă o audiţie cu Antonio L.A. Reid de la Island Records.
A semnat contractul cu Island records în octombrie 2008.
Justin Timberlake a dorit să colaboreze cu el, dar acesta în cele din urmă a încheiat contractul cu Usher.
Bieber şi mama sa, Pattie Malette, s-au mutat în Atlanta, Georgia, unde locuiesc Braun şi Usher. Justin Bieber a lansat primul sau album intitulat,, My World" in 17 noiembrie 2009.
Piesele sunt următoarele:
One time
Favorite Girl
Down to Earth
Bigger
One Less Lonely Girl
First Dance
Love Me
Pe data de 23 martie 2010 el a lansat albumul My Word 2.0.
Piesele sunt urmatoarele
Somebody To Love Remix feat Usher
That Should Be Me
Never Let You Go
Up
Eenie Meenie feat Sean Kingston
Overboard feat Jessica Jarrell
Runaway Love
U Smile
Stuck In The Moment
Pick Me
Baby
Justin Bieber a inregistrat melodia "Never Say Never feat Jaden Smith" pentrul filmul "The Karate Kid"
Melodiile care nu sunt incluse in niciunul dintre albume sunt urmatoarele
Common Denoinator
Kiss and Tell
Rich Girl feat Soulja Boy
Where Are You Now
Justin Bieber isi indreapta atentia catre actorie. Acesta a castigat un rol in serialul CSI: Crime Scene Investigation, anunta postul de televiziune CBS. Bieber va interpreta personajul unui pusti care este constrans sa ia o decizie extrem de importanta in ceea ce-l priveste pe singurul sau frate.
Cantaretul pop va aparea prima oara in sezonul CSI din septembrie, urmand sa-si mai faca si alte aparatii pe parcursul anului, pana la epuizarea scenariului.
Producatorii serialului au fost cei care l-au contactat pe Justin, atrasi fiind de succesul pe care l-a inregistrat artistul cu cele 250 de milioane de vizualizari pe YouTube ale videoclipului „Baby."
„Ne-ar placea sa credem ca fenomenul CSI-ului a avut acelasi impact asupra culturii populare (n.r. asemenea pieselor lui Justin). Posibilitatea de a aduce impreuna cele doua performante reprezinta o atractie deosebita pentru audienta", au declarat producatorii CSI intr-un comunicat de presa.[necesită citare] Aparitia lui Justin Bieber este programata sa fie difuzata pe 23 septembrie
12 septembrie 2010 castiga premiul "Best new artist" (cel mai bun nou artist) la Video Music Awards 2010 in Los Angeles. Tot aici are sansa de a filma noul lui videoclip pentru piesa "U smile" din cel de-al doilea sau album. Colaboreaza cu Kanye West si Raekwon pentru piesa "Runaway Love".
O competitoare nu tocmai pe masura este Lady Gaga cu care se întrece, nu numai in topuri, ci si pe facebook, twitter si youtube. In timp ce pe twitter Justin este "Regele", pe facebook si, mai nou pe youtube, domină Gaga. Conduceerea pe youtube a câstigat-o Gaga in Octombie 2010 cand a ajuns la 1 mld de vizualizari, spre deosebire de JB care va ajunge la 1 mld, poatein luna noiembrie.
Apare si Videoclipul piesei "U smile" in luna octombrie, filmat in LA. Aici este surprins bieber ca se îndragosteste de o fană, se intalnesc si de simt bine impreuna. filmarile au fost realizate intr-un teatru din oras. un video exceptional - merita vazut.
Tot in luna Octombrie Justin a dat spre vanzare prima sa carte scrisa de el: „Justin Bieber – First Step 2 Forever: My Story.". Aici este povestita toata viata sa, cu bune si cu rele, iar la aparitie, cartea s-a situat printre cele mai vandute carti din lume. Dupa aceasta Justin lucreaza si la un film despre viata lui care se va numi "Never say Never" şi care va aparea de Sfantul valentin in 2011. Acesta va contine imagini din spectacolele din "My world tour" - turneul de pomovare în America de Nord a albumului "My world 2.0". Pana acum a apraut doar trailer-ul acestuia.
6 Noiembrie 2010 - dupa ce la VMA Justin a beneficiat doar de un premiu, la European Music Awards a mai castigat 2:"Best Male" (cel mai bun star de sex masculin) si "Best Push Artist". De asemenea la EMA el a avut onoarea sa fie gazdă digitală. In timpul show-ului, dat live pe mtv.ro, el comunica pe twitter cu fanii lui si nu numai.

6 răspunsuri:
| BloodPrison a răspuns:

Http://twitter.com/#!/justinbieber
a lansat fimul NEVER SAY NEVER 3D
Documentarul biografic "Justin Bieber: Never Say Never" urmareste ascensiunea fulminanta spre celebritate a unui baiat modest nascut in orasul canadian London - Ontario si crescut in localitatea Stratford de catre o mama singura, care a fost descoperit in anul 2008 de catre managerul Scooter Braun prin intermediul unor materiale video cu performantele lui muzicale postate pe YouTube. Imbinand imagini din cel mai recent concert din anul 2010 cu imagini de arhiva cu starul pop Justin Bieber de pe vremea cand era un copil pasionat de muzica, care nu se lasa intimidat de cei care ii repetau ca nu va reusi sa isi implinesca visul de a deveni celebru in industria divertismentului, filmul isi propune sa impulsioneze adolescentii sa isi urmeze idealurile si sa constientizeze faptul ca pot urca pana in varful piramidei atunci cand dispun de talent si perseverenta, chiar daca provin din familii sarace. Documentarul il prezinta pe copilul Justin Bieber invatand sa cante la chitara, tobe si claviaturi si interpretand la colt de strada inainte de a ajunge sa cante si sa danseze impreuna cu Usher si sa urce pe scena alaturi de Jaden Smith.

postere alternative
Regizor:
Jon Chu
Scenarist:
n/a
Genul:
Muzica / Documentar
Durata:
105 minute
Rating:
n/a
http://fs16.trilulilu.ro/......stream.php

Are Justin Bieber probleme in dragoste? Dupa ce si-a facut publica relatia cu Selena Gomez, artistul pare foarte fericit si indragostit… dar acest lucru nu il impiedica sa-si imagineze un scenariu in care iubita il paraseste si iese cu un alt baiat, iar el isi canta suferinta.
Un clip nou-nout la piesa "That Should Be Me" il infatiseaza pe Justin Bieber langa trupa alaturi de care a lucrat la melodie, Rascal Flatts. Idolul adolescentilor, in varsta de 17 ani, a filmat clipul cu formatia country acum o luna, dupa ce renuntase la ‘freza Bieber’. Asadar, el vine cu un look mai matur si canta despre iubire: "That should be me/ Holdin’ your hand,/ That should be me /Makin’ you laugh,/ That should be me,/ This is so sad,/ That should be me/This is so wrong,/ I can’t go on,/ Till you believe that,/ That should be me".
Varianta originala a piesei "That Should Be Me" apare pe albumul "My World 2.0", fiind ulterior remixata pentru materialul "Justin Bieber: Never Say Never – The Remixes".
http://www.utv.ro/media/rascal-flatts-justin-bieber-utvro1.jpg

| ÐÿÅ a răspuns:

MAMA celebrului cântăreţ JUSTIN BIEBER a trăit o adevărată dramă în copilărie şi a încercat să se sinucidă. Pattie Mallette, mama lui Justin Bieber a fost abuzată sexual de la o vârstă fragedă. Din cauza acestui lucru ea a încercat să se sinucidă aruncându-se în faţa unei maşini "Abuzurile sexuale din viaţa mea au început când aveam cinci ani şi au durat până la zece ani", a declarat Pattie în timpul unei emisiuni. Ea nu a povestit nimănui despre abuzurile la care a fost supusă, însă a încercat să-şi înece amarul în droguri şi alcool. "Eram mereu drogată sau beată, de cînd mă trezeam până ma culcam. Eram deprimată şi furioasă şi într-o zi am răbufnit. am spus ‘Vreau să mor’ şi am vrut să găsesc cea mai rapidă cale pentru acest lucru", a declarat Pattie.

"Justin Bieber – Baby ft. Ludacris"
Un videoclip al cântăreţului canadian Justin Bieber, un idol al adolescenţilor nord-americani, a fost vizualizat de peste 500 de milioane de ori pe YouTube, devenind astfel cel mai vizionat clip din istoria acestui site.
Videoclipul intitulat "Justin Bieber – Baby ft. Ludacris" a fost vizionat de 500.452.957 de ori, până luni, la ora prânzului. Clipul îl prezintă pe adolescentul canadian în vârstă de 16 ani jucând bowling cu câţiva prieteni.
Fapt notabil, circa 1, 1 milioane de persoane au ţinut să semnaleze că nu au apreciat ("dislike") acest videoclip, numărul lor fiind de două ori mai mare faţă de cel al persoanelor care au apreciat videoclipul (578.000 de utilizatori).
Videoclipul lui Justin Bieber a detronat înregistrarea video realizată de un utilizator amator, intitulată "Charlie bit my finger – again", în care un bebeluş muşcă degetul unui băieţel, care deţinea recordul de vizualizări pe YouTube, fiind vizionat de 362 de milioane de ori.
Între Justin Bieber şi site-ul YouTube idila continuă. Totul a început pentru Justin Bieber în ziua în care mama lui a postat pe YouTube câteva înregistrări video care îl prezintă pe fiul ei adolescent cântând piese de Usher, Justin Timberlake şi Stevie Wonder în faţa prietenilor şi a membrilor familiei sale. Aceste înregistrări au trezit foarte repede interesul utilizatorilor de internet.
Justin Bieber este, printre altele, una dintre vedetele cel mai urmărite pe platforma de microblogging Twitter, având aproape 9 milioane de admiratori, şi se află din acest punct de vedere implicat într-o cursă cot la cot cu Lady Gaga.

| D3e3 a răspuns:

Ce vrei sa sti?

| Lesika_1626 explică:

Va mulltumesc mult!

| Lesika_1626 explică:

Dar Justin are tata acum, este chitarist...nu?