| Elisabeta1401 a întrebat:

Cine imi poate spune cateva moduri prin care ii poti dovedi unei persoane ca o iubesti? Multumesc anticipat.:*

8 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Pur si simplu dovedeste.
Ofera cadouri din inima.
Arata ca iubesti.
Toate cele bune.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Dacă chiar o iubești atunci îi poți spune asta
,,Când nu sunt cu tine mă doare inima,ești un calmant perfect,vrei să fii cu mine?,,
,,Într-o zi am văzut soarele,după ce m-am născut, e doar unul, poți fii tu al doilea?,,
Sau, mai simplu
,, Vrei să fii cu mine?,,

| AndaDaniela a răspuns:

Daca iubesti o persoana si si ea te iubeste atunci asta e clar nu trebuie sa demonstrati nimic, doar sa fiti voi insiva! Succes pe mai departe cu respectivul!

| Mandarinaa a răspuns:

Prin sinceritate [e foarte importanta]
trebuie sa tii cont si de parerile lui/ei
fidelitate
daca aveti idei complet diferite ori faci ca el/ea ori ajungeti la o idee comuna
iti petreci cat mai mult timp in preajma lui/ei
il/o pui pe primul loc din viata ta
cand esti cu prietenii te comporti cu el/ea la fel cum te comporti cand sunteti singuri
alint-o/alinta-l
spune-i ce simti cu adevarat pentru el/ea
daca te suna la ore tarzii raspunde-i si fii cat de calm/a posibil laughing) si incearca sa il/o intelegi
acorda-i atentie
ofera-i cadouri micute fara a fii o zii speciala
tine cont pana si de cel mai mic detaliuuuu[in general asta conteaza cel mai mult]
funda? :*

| Lavinia516 a răspuns:

Buna!
Petreceti timpul prin preajma lui...
Razi la glumele lui, chiar daca cateodata sunt exagerante.
Comporta-te cu el normal, cum te comporti cu prietenii tai.
Daca te suna, raspunde-i si vobeste calm cu el [ Chiar daca este foarte tarziu]
Daca vei face toate lucrurilee aceste [ Bine, exista mai multee] O să-si de-a seama singur ca-l placi, si va veni el la tine! Sper ca te-am ajutat!
Succes happy!

| bogdanconstantin a răspuns:

Arata-i ca esti mereu langa el, fa-l sa se simta centrul universului tau.
Cel ma important pentru un baiat este sa stie ca il vei urma si asculta mereu, ca vei fi langa el si atunci cand greseste.......si apoi va veni el la tine.
Cand sunteti in gasca cu prietenii spune ceva care sa-l puna in mijlocul atentiei, sa-l faca pe el sa se simta barbatul alfa.