| Anonimulll69 a întrebat:

Cine imi poate spune de la ce vine prescurtarea "mey"? Am vazut ca este folosita si as dori si eu sa stiu de la ce vine. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e o prescrutare. E doar varianta cocalareasca de la "mai" (cu diacritica).

| Anonimulll69 explică (pentru anonim_4396):

Probabil...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimulll69):

Eu asa stiu, cand era messenger-ul in vremurile sale bune se folosea aceasta varinta, era ceva gen "ce mai faci mai?". Acum, s-ar putea sa fie si vreo prescurtare de la ceva, nu zic ca nu, eu doar ti-am spus varianta pe care o stiu eu.
Craciun fericit!

| Anonimulll69 explică (pentru anonim_4396):

Mersi big grin Asta inseamna " măi" FUNDA! Craciun fericit!