| sorina236 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie cum se face un PrintScreen?

Răspuns Câştigător
| TheUnikBiby a răspuns:

Foarte simplu. Cauta butonul de Print Screen pe tastatura si apasa-l, dupa care deschide Paint si apasa CTRL+V. Eventual poti folosi instrumentele pentru a evidentia anumite lucruri sau chestii, iar la final salveaza imaginea.
O alta modalitate ar fi cu Photoscape.
Bafta! happy

6 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Cel mai simplu este cu Photoscape.
Îl poţi descărca de aici :

http://www.photoscape.org/ps/main/download.php

| sufletsel a răspuns:

Apesi pe butonul print screen de la tastatura...intri in power point dai lipire si salvezi

| MskDesign a răspuns:

Daca ai windows 7 e foarte simplu.
*Start/All Programs/Accessories/Snipping Tool*.E o iconita cu un foarfec.Tragi iconita jos in bara si de cate ori ai nevoie de print screen apesi iconita.E foarte simplu de utlizat.

| MskDesign a răspuns:

Acum am facut acest mic videotutorial pentru tine:
http://www.youtube.com/watch?v=8uwmLEl4zHI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PrintScreenSysRq -> deschide paint -> ctrl+V -> save.

| HurrHurr a răspuns:

CTRL + prt sc

daca nu ai prt sc nu stiu