| AtIr a întrebat:

Cine ma ajuta cu 4 asemanari si deosebiri intre imperiul roman si republica romana?

2 răspunsuri:
| Bris a răspuns:

Mai spart... imperiul roman si rebublica moldova...cred ca pot sa-ti dau doar deosebiri deci ambele exista si au existat in alt an secol mileniu. imperiul roman e imperiu si ligic ca are o suprafata mai mare fata de republica moldova. Populatia este diferita.Au o alta locatie alti vecini si tot asa.Singura asemanare care mi-a venit e ca sunt pe acelasi continent atat.

| AtIr explică (pentru Bris):

laughing republica romana...nu romanii >.< Roma Antica