| Møønkÿz a întrebat:

Cine o are cu poeziile? Ma ajuta si pe mine cineva,cu una pentru o fata speciala pentru mine, nu suntem impreuna, o cheama Ade....ma ajutati? dau funda happy

Răspuns Câştigător
| LSMM a răspuns:

Iată poezia:

Cum leagănă vântul zilele
şi le dă albului văzduh în dar
Aşa vom rupe şi noi filele
din numai al nostru calendar

Iar până ce soarele orb va roşi
sărutând al cerului guler albastru,
Noi vom râde şi vom fi
ceea ce n-a fost un suflet sihastru

Şi chiar într-un buzunar s-adunăm
toate cele frumoase şi vii
Şi printr-un ochean să ne uităm
la tot ce moment pur se va numi

şi nu ştiu dacă ţi s-a spus cândva
că sufletul soarelui în şapca ta va bătea

Sper să-ţi placă. happy Ca o notă, poţi înlocui cuvântul "şapcă" din ultimul vers cu "pălărie", depinde de stilul ei.

4 răspunsuri:
| LSMM a răspuns:

Bună! Te ajut eu. Doar zi-mi despre ce să fie/ce stil să abordez. Vrei o poezie încărcată de figuri de stil (nu de dragoste) sau mai "lejeră"? happy

| Møønkÿz explică (pentru LSMM):

Mai multe epitete, dar sa fie ceva intre....adica putin de dragoste :-s

| LSMM a răspuns:

Ah, încă ceva. laughing Cu rimă sau fără?