| UseR4EveR a întrebat:

Cine se pricepe la mate a o problema numa buna.suna asa Laturile unui triunghi sunt direct proportionale cu numerele 2, 6 si 7 iar perimetrul este egal cu 80 cm.Aflati lungimea liniei mijlocii paralele cu latura mai mare

1 răspuns:
| TeoPT a răspuns:

Asta e o problemă foarte simplă. Prost să fii să nu o faci.
Temele pe TPU sunt interzise, nu știi să citești atunci când pui o întrebare?
Știi că poți fi suspendat pentru chestia asta?
Mișcă și fă-ți temele singur. Câtă puturoșenie în lume. Nu mai știe nimeni să gândească, toată lumea repede, cu întrebarea pe TPU. Păi așa se fac temele?
Baftă