| klaudiu2009 a întrebat:

Cine stie cam cat costa o operatie estetica la nas?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti dau copy/paste la un raspuns dat pe www.121.ro de un medic specialist in chirurgie plastica:
"Dupa varsta de 18 ani, nu mai exista limita de varsta pentru interventia de rinoplastie. Perioada de recuperare este de pana la 2-3 saptamani. Persistenta vanatailor este legata de usurinta cu care te invinetesti sau nu. Vanataile pot fi prevenite sau li se poate diminua mult evolutia prin folosirea unor creme inainte si dupa operatie.
Operatia se desfasoara sub anestezie generala. Perioada de spitalizare este de 24-48 de ore, in functie de complexitatea interventiei.
Costurile sunt cuprinse intre 2400 - 3000 de euro, in functie de complexitate: daca este necesara o rinoplastie totala (si osteotomie laterala) sau partial (numai cartilajele).
Ca investigatii, daca ai probleme de respiratie sau la nivelul sinusurilor, este necesar un consult ORL; de asemenea, sunt necesare analizele uzuale de sange.
In speranta ca ti-am putut fi de folos,
Dr. Rodica Crutescu, specialist 121 in chirurgie plastica "

1 răspuns:
| T!mea a răspuns:

Operatia estetica la nas se numeste rinoplastie si costa intre 600 si 1000 Euro