| corny_1752 a întrebat:

Cine stie povestea cu samara morgan sa mia ziceti sau povesti de groza?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1]Povestea Samarei Morgan.
Acum 100 de ani, o femeie nascuse o fetita. Fetita crescuse, pana la 7 ani, dupa care mama ei nu o mai suporta. Intr-o zi, mama ei si Samara au mers in spatele casei ei, sa culeaga flori. Samara nu a observat ca mama ei avea un sac in spate. Samara culegea flori, apropiindu`se de fantana din spatele casei. Mama ei o urmarea intens, gata sa o omoare. Samara era interesata de cum arata apa in fantana, pentru ca nu stia cum arata. Acela era cel mai potrivit moment, cand mama Samarei se apropie si o pune pe samara de sac, apoi o arunca in fantana.
Exact la 7 zile, Samara a inviat si si-a propus sa se razbune. Samara pregatea razbunarea, cand a aflat ca mama ei mai va avea un copil.
Dupa un an, spiritul Samarei a intrat in bebelus, asteptand momentul mesei bebelusului.
Samara a inceput sa vorbeasca:
"Mami, de ce mai aruncat in fantana?"
"Mami, nu eram fata ta?"
"Mami, o sa iti fac mult mai rau decat mi-ai facut mie, sa suferi mai rau..."
Samara nu avea plan sa distruga bebelusul, fiind o sora model pentru el.
Mama ei nu a bagat in seama acele mesaje, iar, exact la 7 zile, s`a anuntat decesul unei femei tinere.
Acum se spune, cand te uiti la caseta fara nume si vezi un videoclip ciudat, v-a suna telefonul. O persoana v-a spune: "7 zile", iar exact la 7 zile, Samara apare din televizor, omorand persoanele care a vizualizat acea caseta. Nimeni nu scapa de "Blestemul Samarei Morgan"

2] Poveste horror by mine;]
O fata era pe cale de a se sinucida De ce? Pentru ca lumea o considera o ciudata, imbracata saraca...Nimeni nu era in preajma, deci nimeni nu o putea opri Multe se intamplau in viata ei, iar inainte sa se sinucida, dorea sa isi aminteasca de ultimele momente care le petrecuse in viata ei.
Isi amintea de gradinita, cand parintii ei traiau, cand avea multi prieteni, iar atunci nu conta daca erai sarac sau nu...conta prietenia si voia de a se juca. Dupa zece ani, mama ei murise de cancer, iar tatal ei devenise somer. Asa ca a abandonat`o, iar bunica ei o luase. Dar chiar si asa, bunica nu avea destui bani nici sa mai isi i`a medicamente, asa ca fetei ii cumpara haine si fata le imbraca imp de 2 ani. Dupa 4 ani aflase ca tatal ei murise, iar bunica ei era in coma, la spital. fata si punea sperante ca va supravietui, asa ca merse sa cerseasca, sa stranga bani pentru spitalizare. La 5 zile dupa tragicul eveniment, inca unul a mai venit la urechile fetei. Bunica ei murise, iar inmormantarea fuse mai trista. Fetita avea numai 14 ani, nu putea face rost de un loc de munca. Tot ce mai avea, erau hainele mamei sale si casa bunicii, care dupa 2 ani, se darapanase. Fetita statea acum intr-o casa putin mai ridicata decat cea a bunicii, singura, cersind in fiecare zi ca sa isi i`a de mancare.Mereu cand castiga mai multi bani, ea economisea, punandu`si sperante. Singurii ei prieteni mai erau Dna Locazo, vanzatoarea la magazinul de dulciuri si profesorul de muzica, Dnul Alendro.
Nu dupa mult timp, Dnul Alendro a fost transferat la alta scoala, asa ca ea ramase singura, fiind batjocorita in fiecare zi.
Cand venea acasa, mereu avea norocul sa gaseasca 50 bani pe strada. Mergea la Dna Locazo, cerand in fiecare zi cate 5 bomboane.
Dar timpul trecea pe fiecare zi, iar ea avea 17 ani. Acum nu mai avea cum sa castige bani. Lumea nu o mai lua in serios.
Nimeni nu ii dadea de munca, nici pustanii nu o primeau in gasca si nici nu avea de gand sa fure. Asa ca s`a gandii sa se omoare.
Si`a luat ramas bun de la Dna Locazo, pacalind`o ca va pleca intr-un alt loc ca si-a gasit de munca.
Fata a plecat calatorind 3 zile la rand sa mearga la aceeasi padure unde a mai fost la 6 ani. Aici avea de gand sa se omoare.Cum? Langa ea era un rau, iar pe cat se gandea la momentele frumoase si clipele urate din viata ei, mai facea un pas catre rau. Cand a ajuns la mal de rau, a bagat un picior in apa, iar fiindca pietrele erau ascutite, se intepase la picior.
Facea pas cu pas si apa se umplea de sange.A mers pana cand apa i`a ajuns la gat, apoi s`a oprit si a spus:
"Iarta`ma Doamne, dar viata mea e prea rea asa ca imi i`au adio de la ea."
Apoi s`a aruncat, iar ca sa fie mai sigura, sa sgariat toata cu pietre.
Acum se spune ca spiritul ei se va ridica si se va razbuna pe acele persoane ce i`au facut rau si le va rasplati pe cele bune.

3] Ce mi s`a intamplat
Era la 12 noaptea la fereastra la mine acasa si ma rog ma uitam la stele. Iar cutu meu voia sa se joace asa ca am stat in afar ferestrei, nu chiar in curte, pe un pervaz de acolo, si ma uitam la cer. Apoi a cazut o stea, am inchis ochii si mi-am pus o dorinta, iar apoi m`am uitat in partea dreapta si aparut o fata tanara, cam de 25 ani, cu parul lung, negru si cu o rochie de spital plina de sange, iar ea spunea:
"Eu sunt prezicatorul bunicii tale"
Eu m`am speriat desigur si am fugit in casa. Apoi eu le-am sus parintilor mei si nu m`au crezut, iar la ultima mea vizita la biserica, preotul mi-a spus ca a mai vazut-o la inmormantarea bunicii. Pe atunci mama era gravida cu mine deci habar n`am de ce a aparut aceea femeie.
Din cate am citit pe net, este o femeie care a murit dupa ce a nascut.
Funditzzza?:X

| MihaiAndronescu123 a răspuns:

Uita-te la filmul The Ring e horror si acolo e povestea.

| Robert_Emanuel_Nagy_1998 a răspuns:

Samara Morgan
Povestea Samarei Morgan.
Acum 100 de ani, o femeie nascuse o fetita. Fetita crescuse, pana la 7 ani, dupa care mama ei nu o mai suporta. Intr-o zi, mama ei si Samara au mers in spatele casei ei, sa culeaga flori. Samara nu a observat ca mama ei avea un sac in spate. Samara culegea flori, apropiindu`se de fantana din spatele casei. Mama ei o urmarea intens, gata sa o omoare. Samara era interesata de cum arata apa in fantana, pentru ca nu stia cum arata. Acela era cel mai potrivit moment, cand mama Samarei se apropie si o pune pe samara de sac, apoi o arunca in fantana.
Exact la 7 zile, Samara a inviat si si-a propus sa se razbune. Samara pregatea razbunarea, cand a aflat ca mama ei mai va avea un copil.
Dupa un an, spiritul Samarei a intrat in bebelus, asteptand momentul mesei bebelusului.
Samara a inceput sa vorbeasca:
"Mami, de ce mai aruncat in fantana?"
"Mami, nu eram fata ta?"
"Mami, o sa iti fac mult mai rau decat mi-ai facut mie, sa suferi mai rau..."
Samara nu avea plan sa distruga bebelusul, fiind o sora model pentru el.
Mama ei nu a bagat in seama acele mesaje, iar, exact la 7 zile, s`a anuntat decesul unei femei tinere.
Acum se spune, cand te uiti la caseta fara nume si vezi un videoclip ciudat, v-a suna telefonul. O persoana v-a spune: "7 zile", iar exact la 7 zile, Samara apare din televizor, omorand persoanele care a vizualizat acea caseta. Nimeni nu scapa de "Blestemul Samarei Morgan" sau uitate la Avertizarea (The Ring)!

| CrishAici a răspuns:

Se zice ca cica daca stai pe un pod pe data de 3 mai.cu masina.si dai in jurul masini cu pudra pentru copii si dai apa peste masina vei auzi vocea unui copil mic care a murit pe data de 3 mai 1915.mai stiu alta poveste care mi s-a intamplat mie: eram afara si mergeam cu prietena mea.eliza.si mergeam ce mergeam cand de odata s-a auzit o voce tipand tare.ne-am dus sa cercetam si ce sa gasim.nik.am mers si o haita de caini a inceput sa ne fugareasca.am intrat intr-un bloc iar acolo am auzit un tipat venit de la subsol.ne-am uitat.era o femeie moarta mancand-o 2 sobolani si un caine.am fugt la etajul 3...ne-am dus la o usa si i-am spus acelei persoane ce se intampla...cand ne-am dus inapoi .nik.nici sange nici nik.am iesit fugind si speriate.ne-am dus acasa dar cand sa intram in bloc na pozna.usa era incuiatasi iesea sange de sub usa.am deschis usa iar acolo era un copil mort.am fugit la mine acasa si ne-am dus la parinti sa le spunem ce s-a intamplat.erau uimiti.pana cand am auzit iar un strigat.noi am auzit dar parinti nu(noi adica eu si eliza).am dormit.ea a dormit la mine si am pus la cale totul.am ajuns la o decizie.ERAM CHEMATE LA CINEVA RAU.am dormit iar a doua zi nimic nu s-a intamplat. Sper sa-ti placa. daca mai vrei alte povesti care mi s-au intamplat mie ma poti contacta pe id-ul meu > dorunicolae59 big grin

| anutza280 a răspuns:

Eu nu cred in legende

| Fullmetal a răspuns:

Eu stiu alta poveste... povestea reala(gogaltz)se spune ea a murit in oravitza adica (gogaltz) fix in orasu unde stau eu.se spune ca a mers cu mama ei sa culeaga flori de soc pe atunci acum 100 de ani era acolo un internat si acum este dar este darapanat ei bine in spatele internatului se afla si acum flori de soc dar nimeni nu ia de acolo se spune ca sunt blestemate.in fine se zice ca mama ei a prins-o intr-un sac si s aruncat-o in fantana si ca dupa 50 de ani a iesit si a inceput sa omoare oameni si se mai spune ca inainte sa mearga cu amma ei sa culeaga soc a inchiso pe sora eu Marmara intr-o camera de internat si nu a mai iesit acolo...se spune ca si acum sufletul ei bantuie acea camera.

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Fullmetal):

Ce tare! :O Dar unde locuiesti? Adica in ce oras zici ca sunt toate astea?

| krysTyanyo a răspuns:

Asta este o prostie, va rog sa nu credeti asta deoarece nu este adevarat happy

| Andreea_Deea_1990_Ls9R a răspuns:

Stiu si eu o poveste.Se spune Ca o fata pe nume Samara a fost aruncata intr-o fantana deoarece mama ei nu a mai suportat chinul. cand se uitau oamenii in ochii Samarei lesinau si de aceea a aruncat-o in fantana. dupa 50 sau 60 de ani a inviat-o ala rau si a iesit din fantana.intre timp mama ei mai nascuse un baiat si Samara a intrat in el si samara ii spunea mami mami de ce mai bagat in fantana acum vei suferi si tu ce am suferit si eu si a omorato dar in schimb pe baetel la lasat sa traiasca dar din cand n cand mai venea la el si baiatul nu se temea deoarece stia ca ea era sora ei dar samara nu ii vroaia raul ii vroia bine le se comprta ca o sora adevarata.Ea vroia doar sa se razbune pe mama ei pentru. ca a omaorato. atata stiu

| Mihaela_Carmen_1992 a răspuns:

O femeie a nascut o fetita pe nume samara.In timp ce inca era la spital Samara i-a cerut mamei sa o inece in lacul din spatele spitalului. Copilul nu plangea nici o data decat atunci cand mama o spala plangea si tipa ca din gaura de sarpe. Cand s-a dus sa o inece fata a inceput sa tipe si sa planga asa ca asistentele au auzit si au oprit-o pe mama ei. Fetita a fost data spre adoptie si mama a fost internata la centru de nebuni. Fata a fost adoptata iar la varsta de 6 ani a fost aruncata in fantana
asta e povestea completa