| forever4you a întrebat:

Cine stie povesti de groaza? spuneti-mi-o si mi-e, ce-a mai de groaza primeste fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Woofy a răspuns:

Sa iti spun ceva despre sora mea mai mica.

Aveam un frate mai mare si o sora mai mica.Acum nu mai am decat o sora, fratele a murit.In conditii suspecte, as adauga eu acum, dupa ce am pup cap la cap mai multe lucruri. El avea 14 ani, sora mea avea 1 an si a ramas intr-o zi in grija lui acasa.Cand au venit ai mei de la serviciu, l`au gasit fara suflare.Sora mea se juca cuminte in patutul ei.Medicii au spus ca baiatului i`a cedat inima, ca avea o problema la inima inca de mic, ceva nedescoperit, si ca ar fi trebuit tratat.
Un an si ceva mai tarziu, cand sora mea avea vreo 2 ani, ai mei lucrau destul de mult si ceva mica a ajuns sa stea la bunici in timpul saptamanii.Nu pentru mult timp, pentru ca, la vreo doua luni de cand o loasera, le-a luat casa foc.Nu s`a aflat niciodata ce anume a declansat incendiul, cert este ca focul le-a distrus toata agoniseala de`o viata.
Ce sa iti mai spunthinking Cand era la gradinita, a venit intr-o zi muscata de mana acasa, o muscase un coleg. A doua zi, baietelul a cazut dintr`un copac si si-a rupt mana.
In clasa intai a fost certata de invatatoare, pentr ca facuse o prostie.La cateva zile, invatatoarea a avut un accident de masina, de a ramas schioapata de`atunci.
Primul prieten al soramii, aveau amandoi vreo 12 ani pe-atunci, si-a taiat din cresala un deget cu un flex pentr parchet, dupa ce a parasit`o pentru o colega de clasa.
Si sunt mai multe coincidente din astea, mi le-am amintit treptat si mi-ar trebui o zi intreaga sa le astern pe hartie. Dar pentr mine astea sunt suficiente ca sa ma conving ca sora mea ori aduce ghinion fantastic, ori este pur si simplu malefica --altfel nu imi explic toate mortile si intamplarile bizare petrecute in preaja ei.
Evident ca daca as povestii cuiva, m`ar crede nebuna.Asa ca stau cu teama de cate ori cineva se apropie de ea prea tare, sa nu`i faca rau, pentr ca sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu, o sa i se intample ceva.
A si mai este inca ceva ce am uitat sa iti spun: sora mea a lesinat cand a fost botezata, iar de atunci n`a mai calcat in vreo biserica...si iti place foarte mult sa citeasca carti despre moarte si morti.
Are 15 ani acum si s`au mai intamplat foarte multe nu pot sa iti povestesc ar fi extrem de mult daca vrei imi lasi un mesaj cu id tau.

E real, nu am dc sa mintsad

Scz pentru greseli.
Ps: Aceasta poveste am trimis`o si la Cool girl

1 răspuns:
| forever4you explică:

Moooama ce poveste @Woofy :O