| Alexandra122212 a întrebat:

Cineva mi-a murdarit ghiozdanul cu un pix si nu l am spalat. A trecut o luna. Se mai poate sterge cu ceva? (Ghiozdanul este turcoaz)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cu o bucatica de vata inmuiata in alcool tehnic pui pe zona unde este majita cu pix si lasi pentru 1 minute, dupa care, rasucesti tampinul de vata si stergi. Este ca si cum prima oara inmoi zona murdara in alcool si apoi stergi. totdeauna stergi cu ceva curat, ca sa nu se intinda.
Probabil vei folosii mai multe bucatele de vata pe care pe inmoi un pic in alcoll, stergi usor doar intr-o singur directie si doar acolo unde este pata de pix dupa care arunci tamponul si folosesti o bucatica nou, imbibata in lcool...in felul asta nu se intinde nimic si se curata f usor.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pixul iese doar cu alcool tehnic!

| Alexandra122212 explică (pentru Violleta2022):

Sper sa nu se pateze

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandra122212):

Cu o bucatica de vata inmuiata in alcool tehnic pui pe zona unde este majita cu pix si lasi pentru 1 minute, dupa care, rasucesti tampinul de vata si stergi. Este ca si cum prima oara inmoi zona murdara in alcool si apoi stergi. totdeauna stergi cu ceva curat, ca sa nu se intinda.
Probabil vei folosii mai multe bucatele de vata pe care pe inmoi un pic in alcoll, stergi usor doar intr-o singur directie si doar acolo unde este pata de pix dupa care arunci tamponul si folosesti o bucatica nou, imbibata in lcool...in felul asta nu se intinde nimic si se curata f usor.

| Cbmc0Cris a răspuns:

Incearca cu acetona, sau spala-l cu venish sau cu un alt detergent.
Poate functioneaza.