| anonim_4396 a întrebat:

Cineva sa ma ajute urgent! Dau fundita! Cum pot sa-i dovedesc eu cuiva ca nu sunt vinovata de disparitia unor lucruri? A disparut ceva din casa matusii mele si eu sunt supecta.Ce pot sa fac ca sa o conving ca nu e asa? Mai rau este ca mama nu ma crede, iar matusi pe moment zice ca ma crede, dar in mintea ei sunt sigura ca ma banuie.Eu sunt o fata ciudata si nu pot sa tin minte tot ce mi se intampla.Stiu ca nu am pus mana pe acel lucru din casa ei, dar totusi ma tem sa nu cumva sa fiu eu vinovata.Nustiu de ce...nebuna nu sunt, dar am simt ca sunt vinovata si nu stiu de ce.Eu nu am pus mana pe nimic si nu stiu de ce ma simt vinovata.Ma tem ca as fi facut ceva de carfe nu imi aduc aminte, dar stiu mai mult ca sigur ca nu m-am atins de nimic.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tasteaza pe google,, cleptomania,, apoi incearca sa te lamuresti daca simti asemenea simptome.Sentimentul de vinovatie nu se datoreaza neaparat faptului ca ai fi comis acel lucru, ci poate fi urmare a acuzatiilor care ti se aduc de persoane foarte apropiate, chiar daca pe nedrept.Nu cred ca esti cleptomana, dar e bine sa te lamuresti, macar pentru tine.

| mada97nnn a răspuns:

Poate chiar ai pus mana si ai luat dar nu intentionat...si daca tot te crede suspecta cereti scuze chiar daca tu crezi ca nu ai luat nimic...