| Micutssa11 a întrebat:

Citate preferate! happy Va rog mult! love struck love struck

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Diferenţa dintre oamenii proşti şi cei deştepţi e că proştii fac mereu aceeaşi greşeală, iar deştepţii fac mereu alta.

happy

| Ics a răspuns:

Un Putin Noroc Poate Duce Un Drum Lung! love struck E Preferatul Meu love struck Funda?

| Pisica_6524 a răspuns:

Putinele din preferatele mele sunt :
- Iubirea nu-l împiedică niciodată pe un om să-şi urmeze Legenda Personală.
- Iubirea e o forţă cu care putem schimba tot.
- Un singur lucru face visele imposibile: frica de eşec.
- Atunci când iubim, dorim întotdeauna să fim mai buni decât suntem.
- Nu întotdeauna ceea ce vedem este şi ceea ce există.
- Când îţi doreşti ceva cu adevărat, tot Universul conspiră pentru îndeplinirea visului tău.
- Ce înseamnă moartea? Nimic mai mult decât o clipă.
- Cine iubeşte aşteptând o recompensă îşi pierde vremea.
- Când orgoliul străluceşte prea tare, orice înţelepciune se întunecă.
- Te îneci nu pentru că ai căzut în apă, ci pentru că rămâi sub apă.
- Suferinţa nu poate doborî un trup obosit.
- Energia urii n-o să te ducă nicaieri, dar energia iertării, care apare prin dragoste, va reuşi să-ţi transforme viaţa în mod pozitiv!
- Prezentul este sărbătoarea care trebuie trăită prin învăţămintele din trecut şi visurile din viitor.
- Când avem în faţa ochilor nişte mari comori, nu ne dăm seama niciodată. Fiindcă oamenii nu cred în comori.
- Încearcă să ştii totdeauna ce vrei.
- Ochii dezvăluie puterea sufletului.
- Bucură-te de fiecare clipă, pentru ca mai apoi să nu-ţi pară rău, să nu regreţi că ţi-ai irosit tinereţea.
- Dragostea rămâne. Doar oamenii se schimbă.
- Dorinţa profundă, dorinţa cea mai reală este aceea de a te apropia de cineva.

"O feMeie deSteapTa.saRuta dar nu iubeSte...aSculTa dar nu creDe.sHi pleaCa inainTe de a fi dezaMagita.:X °"

"X:X]Cand EsTi ToT TiMpuL LanGa Cei DraGi~UneoRi ParK E PreA Mult~AbiA cand eSti DeParTe Iti daI SeaMa ca Ai Fost LanGa Ei DeStuL de putin[:X]."

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc

Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru, dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera

Te stiu de ani de zile.decand erai doar un rural, degeaba ti-ai luat BMW. tot mirosi a personal.

In viata trebuie sa fii sigur pe tine. sa nu ai incredere in nimeni. ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageaska.gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora.

Astea imi plac mie. Tie?

FundaaA?

| Michidutsa a răspuns:

Fie roata sau patrata tot se-ntoarce ea odata!

Te-ntreaba de-un foc, te lasa fara tigari.

Adevaratele pasiuni sunt cele pe care le ascunzi!

Cam astea ar fi thinking

| ardillabicolor a răspuns:

Hmm...

Daca viata iti da o mie de motive sa plangi...Demonstreaza-i ca ai o mie si una de motive sa zambesti.

Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.

Ironic si paranoic: traim o intreaga viata, pentru a straluci doar o clipa.

Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea

Opusul iubirii nu este ura, ci indiferenta.

A suferi e modul de a fi activ fără să faci ceva."

Lumea nu-i decât un Nicăieri universal. De aceea n-ai unde să te duci niciodată.

Râsul este ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa-ti vezi de drum

Cu cat iubesti mai mult, cu atat doare mai tare.

The greatest pain that comes from love is loving someone you can never have. love struck

Intotdeauna ploua mai tare peste persoanele care merita soare.

Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come.

Timpul este prea lent pentru cei ce asteapta, prea nesigur pentru cei fricosi, prea lung pentru cei ce sufera si prea scurt pentru cei ce se bucura.
Pentru cei ce iubesc timpul nici nu exista

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare.

Inca nu ti-ai dat seama ca visele sunt doar fantezii pe care ti le da viata pentru ati dori ceea ce nu poti avea?

O minciuna a indepartat ceea ce iubeam mai mult. Apoi am inteles ca ceea ce iubeam cel mai mult nu ma iubea atat de mult pe mine.

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii!

Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat.

Cum lumina nu semnifica intotdeauna binele, nici intunericul nu inseamna mereu rau.

SARCASM: the ability to insult idiots without them realizing it.

There’s no other person who can make my heart beat this fast.

But, I can't get my hopes too high because every " hello ", ends with a "g. o. o. d. b. y. e."!

| Zzzo a răspuns:

Tinteste spre luna, chiar daca nu reusesti macar vei ajunge printre stele :X e preferatul meu si cred ca imi reprezinta sensiblitatea tongue

ale tale care sunt?