| zuziOoO a întrebat:

Clasa a 7-a este grea dupa parerea voastra? doar ce am terminat clasa a 6-a si mi s-a parut usoara, am primit manualele de a 7-a si mi se par grele, spuneti-mi mai multe despre clasa a 7-a

6 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Din câte mai ţin minte, în clasa a 7 a s-ar putea să faci la geografie despre Spania, Italia etc, oricum sunt lecţii interesante, şi ţi se adaugă civica şi chimia. Dacă înveţi foarte bine nu ai de ce să îţi faci griji. Succes.

| BuburuzaZd a răspuns:

Eu am terminat clasa a 7a si nu este nimic greu. Totul a trecut foarte repede... Nu ai nimic noi. Parca civica dar nu este greuhappy Succeskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se par grele pentru ca inca nu le inveti, nu are cine sa-ti explice.
Clasa a 7-a se spune ca este cea mai grea dintre toate, dar nu este chiar asa.
La mate vei avea mai mult si la romana.In rest se continua.Ca adaugare ai 2 materii:civica si chimie.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Clasa a7a a fost cea mai grea clasa din generala pentru mine, la geografie inveti oceanele si continentele cu toate tarile, la biologie ai anatomia care e grea, matematica incepe sa se complice, romana la fel, iar la istorie o sa inveti ambele razboaie mondiale cu toate fronturile iar din clasa a7a sem 2 tezele le vei da pe niste subiecte asemanatoare cu examenele dintra8a,insa cls a8a e usoara la mate repeti ce ai facut anul trecut la romana mai mult literatura iar restul devin floare la ureche, eu iti urez multa bafta!

| Foreveraloone a răspuns:

Eu m-am descurcat bine la gimnaziu, dar din clasa a7a,a8a am inceput sa nu mai invat(in special la matematica), iar mai apoi a fost foarte greu sa recuperez ceea ce n-am invatat intra 7a.Deabia prin clasa a9a,semestrul 2 am reusit sa umplu golurile acumulate atunci si a fost destul de greu.Invata la fel cum ai invatat si pana acum si totul va fi excelent.happy

| Copilash99 a răspuns:

Heyy` buna! Eu tocmai ce am terminat calsa a 7-a nu mi s-a parut tare grea numai ca ai ca materii noi Cultura civica si chimia. Mie mi.a placut foarte mult chimia cu tabelul periodic etc. eu zic ca nu e o clasa asa de grea trebuie doar sa inveti si sa ai sperante in tine! Mult succes:*!