| Ikutza a întrebat:

Colegul meu de banca si bunul meu prieten mi-a propus intilnire, insa eu nu-l plac, deja imi place de alt baiat.Chiar daca ii voi zice da, este mai josut decit mine, si in special este intr-o clasa cu mine(iar eu nu vreau sa ma intilnesc nici c-un coleg), dar imi este bun prieten si nu vreau sa devenim dusmani. Ce sa fac? Cum sa-i zic ca nu vreau sa ma intilnesc cu el?

3 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Iesi cu el si ii explici care e treaba, spune-i ca nu vrei sa ai relatii cu colegi si pe motivul asta nu il lasi sa se complexeze ca nu e suficient pentru tine

| Maryna_1397 a răspuns:

MOama...acum dk iesi cu un bait e neaparat vorba ca esti cu el?
NU

| tzintzi a răspuns:

Hai frate.iesi cu el, povestiti, va plimbati.A iesi cu un coleg de clasa la o vorba/plimbare nu inseamna ca il placi sau ca ai vrea sa fi cu el.