| anonim_4396 a întrebat:

Comentati urmatoarea poezie (creatie proprie )
Apa
De n-ar exista umbrelele
De nu te-ai mai feri de vant
Ti-as zice motivele mele :
De ce nu mai pot sa plang.

Ma arunc din cer, ma desprind de nor
Cad in stropi, mii si mii
Si de-ar fi o vesnicie sa cobor
Doua vesnicii te-as privi.

Si as arunca stropi din buzele mele
Peste buzele tale dulci
Si te-as implora sa ma tii pe ele
Pana vine soarele, macar pana atunci.

Iar stropi din bratele mele
Peste umerii tai
Sa vezi ca in cativa stropi
Iti fac mii de bai.

Ca o stea calatoare, sa cad de la mare departare,
Sa te pot uda din cap pana in picioare
Tu sa ma incalzesti, deja simt acea splendoare!
Sa traiesc iubirea, macar pana la evaporare.

Sa nu ma spui la nimeni, te implor
Tu sa fii femeie, eu voi fi ploaia
Dar uitandu-ma mai atent, caci nu sunt orb
Vad ca eu sunt omul, iar tu esti marea.
Dar va rog seriozitate si fara misto (un lucru subiectiv se analizeaza din mai multe puncte )deci am nevoie de multe pareri (bune \rele oridecare ):d, parerea care e cea mai conclusiva si convingatoare (adica "aici puteai sa modifici ...strofa n nu-mi place pentru ca, strofa n imi place pentru ca,"sau "lasa-te de compus esti varza pentru ca ") primeste funda! Orice parere binevenita!

Răspuns Câştigător
| qpattyx3 a răspuns:

Mie imi place multbig grin! E foarte draguta, ai o minte frumoasa este bine ca o folosesti in felul asta. Ultima strofa chiar mi-a placut mult! Nu o schimba e frumoasa asa cum e poezia!
Bafta funditssssa?

1 răspuns:
| Nolkyz a răspuns:

Foarte bine, in sfarsit cineva care mai compune. chiar imi place ce ai facut tu aici