Concurs - TPU implineste 8 ani!

Pe data de 25 noiembrie 2008 a luat nastere TPU.ro, un proiect pentru care doar puteam visa sa ajunga la stadiul la care este astazi. Si pentru ca vrem sa va multumim ca sunteti alaturi de noi (unii chiar de la bun inceput!) dorim sa lansam un concurs aniversar!

Ce aveti de facut?

Lasati-ne cea mai tare urare de la multi ani mai jos (poate fi chiar si in versuri daca va simtiti inspirati :-) ), iar noi o vom premia cu 30 monede pentru magazinul TPU. Va fi premiata cea mai creativa si amuzanta urare, care respecta regulile gramaticii romane.

Concursul va dura pana pe data de 5 decembrie, cand vom alege castigatorul si il vom anunta in cadrul acestei postari.

Mult succes!

UPDATE: Desi decizia a fost foarte grea, castigatorul concursului nostru este suntserios cu o poezie plina de umor, care surprinde foarte bine toate aspectele comunitatii noastre. :-)

Multumim tuturor pentru participare si vom reveni si cu alte concursuri!

67 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

La mulţi ani, TPU! A mai zburat un an... big grin

NOname
| NOname a răspuns:

Se pare că astăzi mai e cel puţin o sărbătoare.
http://www.facebook.com/......6308488285

| TPU.ro explică (pentru NOname):

Da, stiam si noi si suntem mandri ca ne putem serba in aceeasi zi cu o cauza atat de nobila.

| Adry05 a răspuns:

Aho, aho, copii și frați,
De răspunsuri căutați,
Hai aici și întrebați.
Inc-un an se împlinește
De când site-ul vostru crește,
Și începe aprecia
Efortul a-l premia.
Cu un click găsești orice,
Întrebări de mai avem
Să le punem noi putem,
Căci știm că găsim răspuns
Totul la voi merge uns.
O să urez pentru voi,
Căci știm că țineți la noi
La mulți ani și la mai multe,
Accesări s-apară sute,
Toți să se înregistreze
Site-ul să vă aprecieze.

| Adry05 a răspuns:

Si vreau sa mai aud si in proza laughing Faptul ca sunt extrem de recunoascatoare pentru acest site, si cu toata melancolia afirm ca am crescut odata cu el. Am contul asta deja de 6 ani, nu stiu cum au trecut. Efectiv am crescut si m-am maturizat odata cu el. Uneori mai intru si-mi vad modul de gandire de acum 6 ani, modul de a scrie, de a ma exprima si nu-mi vine sa cred. Niciun alt site pe care am cont, poate cu aceeasi vechime, nu imi mai da aceasta posibilitate. E un lucru frumos si azi sa aud ca se fac 8 ani deja de cand doar TPU a aparut... Wow.
La multi ani, TPU! Poate peste cativa ani o sa pun intrebari referitoare la copiii mei, sau cine stie, ii vedeti pe ei direct aici. laughing Toate cele bune adminilor, o echipa minunata.

| Bacemi a răspuns:

Îmi e greu sa spun un complet și sincer La Mulți Ani TPU! când multe suflete frumoase au migrat între timp de aici. Am învățat să accept cu timpul faptul că deși ei nu mai sunt continui să întâlnesc prin voi alți oameni minunați, motiv pentru care vă sunt recunoscator. Împărtășesc încă o dată cu voi ceva ce am scris în 2010.

Toți Pentru Unu

Din vremi străvechi răzbat cuvinte
Te-ntrebi de viață și de fapte
Îndrepți urechea către șoapte
Te-ntrebi într-una cine simte

Tot căutând adânc prin stele
Te-mpiedici de o nebuloasă
Vărsând aici orice angoasă
Ai vrea să fii un Schöne Seele

Mergând spre sfântă luminare
Acum găsit-ai un sălaș
Înfrunți pe cel ce a fost laș
Și-ncerci iubi pe fiecare

Rătăcitor pierdeai prezentul
Prin umbre de trecut, amare
Chiar de știai profund că n-are
Decât să-ți scrie testamentul

Ce rost să te afunzi în pene
Și în miros de plumb uscat
Mai bine capul aplecat
Spre cerul cu miros de vene

În ochii triști porți biruința
Ce nu o ai dar le-o dai lor
Celor ce strigă azi în cor
Toți Pentru Unu e Dorința!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La multi ani TPU, multe intrebari regulamentare si multe raspunsuri bune.
Sper sa mai fim impreuna mult timp.
Ioan

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acum m-am uitat mai atent la postare si am vazut data de 25 DECEMBRIE, ca data de nastere a TPU si m-am mirat, eu am vazut in alte postari si stiam ca a intrat in functiune pe data de 25 NOIEMBRIE.
Care este data corecta?

| NOname a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ah, da! Acum observ şi eu. Probabil e doar o greşeală de tastare.

| TPU.ro explică (pentru Ioandelasal):

Cu gandul la Craciun, am gresit si data. :-)) 25 Noiembrie este data aniversara TPU, de aceea am lansat si concursul pe aceasta data. Multumim pentru atentionare!

caramela
| caramela a răspuns:

TPU 8, iar eu restul pana la...46
Hai sa traim si sa ne bucuram din plin!
La multi ani! sa fiti fericiti
8 anisori ati implinit!

| TPU.ro explică (pentru caramela):

La multi ani si aici! Sa ai parte de tot ce iti doresti! :-)

| caramela a răspuns (pentru TPU.ro):

Va multumesc din suflet!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru caramela):

Astia sunt culmea... au,, nascut '' situl odata cu tine! Sau inversrolling on the floor

| caramela a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Cred ca este "un copilas" de al meu.laughing))
Oseara buna happy

| floresdemayo a răspuns (pentru caramela):

Frumos, dublă aniversare! La Mulți Ani și ție, dragă Caramela! :)
http://imgur.com/a/Tv1ns

| caramela a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc frumos happy
O zi buna sa ai happy

| Yukidaruma a răspuns:

Ne pregătim de-o sărbătoare,
Cu bucate în cuptoare,
Nu-i Crăciun, tot ceva mare:
TPU aniversare!

Anii trec, dar iarna vine
Bucure, numai bine!
Vă urez tot ce-i mai bun,
Să sărbătorim acum!

La mulți ani!

| darrio2007 a răspuns:

Nu prea am inspiratie dar doresc site-ului cel putin inca opt ani de acum incolo. De 6 ani sunt eu pe aici. LA MULTI ANI!

| MihaelaDart a răspuns:

La multi ani cu sanatate si la mai multe update-uri! big grin

| bogdan324 a răspuns:

La multi ani! Si acum imi amintesc ca de abia primisem un tranci de laptop pe care il foloseam sa stau pe net si am aflat de TPU, ce spamam cu intrebari despre jocuri sa aflu ce imi mergea pe laptopul ala, realizand intre timp ca nimic nu imi mergea.

| 1Q a răspuns:

La multi ani cu veselie
TPU face 8 ani se stie
8 ani de voie buna
In comunitate se aduna
8 ani de probleme rezolvate
Si multe Funde acordate
Utilizatori fericiti si manageri multumiti
Multe raspunsuri date si calificative acordate
Se aduna acum toate in 8 ani de munca grea
Iar acum fiind ziua ta, putem spune impreuna
ca ce iti uram nu e minciuna
La multi ani TPU

| GdX a răspuns:

Bravo voua! Felicitari! La multi ani anticipat!

| TPU.ro explică:

Dragi prieteni, am vrem sa va spunem ca am citit fiecare urare si radem cu gura pana la urechi. Credem ca va fi tare dificil sa alegem un castigator. :-)) :-))

suntserios
| suntserios a răspuns:

TPU e un site de intrebari,
Dupa 8 ani cu ceva schimbari,
Cum ar fi un robotel care corecteaza,
Dar cam des el o rateaza.

Sa va zic insa despre continut,
Cice se pun multe intrebari pe minut!
Insa pe la dragoste si sex,
Nimeni nu intreaba nimic complex.
Toti fac sex neprotejat,
Toti vor penis majorat,
Apoi fiecare se intoarce ingrijorat
Da noi ne bucuram ca i-am ajutorat.

Pe la auto cam multi fara permis,
Vor audi si bmw uri fara compromis,
Doar 1000 de euro au de dat,
Noi le zicem totusi ca alea nu sunt masini de cumparat.

La tehnologie fiecare isi da o parere,
Indiferent de ceea ce se cere.
Se intreaba despre laptopuri si telefoane
Si cam ori gadget ce are butoane.

Pe la sanatate,
Toti vor raspunsuri de la doctori frate,
Desi mesajul e destul de mare
Ca aici sunt raspunsuri cu aproximare.

Sper ca TPU va avea si mai multe categorii
Toate menite sa ne aduca bucurii,
Iar Suntserios, userul cel mai tare,
Va raspunde la toate cu nerabdare.

Eu pe TPU mult o sa mai navighez,
Sa primesc funda cu funda
Pentru orice rezolvare mai profunda
Si pe troli sa ii ironizez.

In final TPU iti multumesc
Uneori ma lasi sa ma si glumesc,
Da tu stii ca sunt userul cel mai tare
Asa ca iti urez trafic din ce in ce mai mare
Sa ai un viitor stralucit
Si cat mai multe premii de oferit.

Google sa aiba grija de voi!

| Drimmero a răspuns:

La mai multi!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă știam că e sărbătoare rămâneam acasă.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ai sperante ca primesti ceva de baut, diavolisorule?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Am destul de băut. Vrei și tu? Fă și tu o poezie că tu le ai și îți dau o bere.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Parca ar mai merge o bauta, asa de distractie.
Nu mai da din casa,, apoi sunt pus sa compun pe aici si o sa se prinda lumea ca ma inspir din Eminescu/

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Happy, Happy, Happy Birthdaaay! Să rămânem frumoși, modești, perseverenți, haioși și sănătoși! :x
Alături de voi, timpul trece enorm de repede! ))
http://imgur.com/a/jRHsu
... http://imgur.com/a/DH8zm

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

25 nov 2020
Au mai trecut încă 4 ani de la această postare.
12 ani... ați mai crescut. Și noi, alături de voi!

La Mulți Ani, TPU! Să fiți fericiți, Cristina, Cătălin și toată echipa de acolo! love struck

| T0T a răspuns:

La mulți ani!

| faramatania a răspuns:

Happy Happy B.day, Dear TPU & happy birthday to all of us!

| Fatamuntilor a răspuns:

Azi cu toti ne-am adunat,
Ca sa facem o urare
La zi sarbatore
La multi b.ani

Ne-am sculat de dimineata,
Ne-am spalat pe maini, pe fata
Pc- urile le-am deschis
Pe oameni sa-i ajuatam
Pe troli sa-i,, executam''

| TPU.ro explică (pentru Fatamuntilor):

Wow,ce frumos, multumim! Nu stiam ca ai calitati de poet, felicitari! :-)

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

Da,ma chinuie rau talentul=))
In alte momente puteam mai mult!
http://www.tpu.ro/......ti-va-din/
Ma urmaresc -inca,, fantomele'' trecutului!

| TPU.ro explică (pentru Fatamuntilor):

Chiar ai talent, bravo! :-D

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

Pot si proza, sa stiti. Incerc sa nu ma abat prea mult de la tema.

Se stie ca ideile bune vin la un pahar de vin, musai fiert si la gura sobei, sau a caloriferului - dupa caz.rolling on the floor Ca fost taman in ziua de Craciun.Eu zic ca si Mosul a avut o contributie oarecare big grin
,, Un cineva'', ma rog toata lumea stie - cine s-a gandit ca problemele adolescentilor isi au rezolvarea. undeva.Eu zic ca a fost un curaj nebun,
, din moment ce erau mai zeci de situri similare.Si totusi cred ca a avut o intuitie buna din moment ce s-a,, cocotat'' undeva in varf! O fi de bine, o fi de rau?winking
In opt ani s-a batut milionul de conturi...dar cati useri?at wits' end?
Opt ani de TPU? Au trecut,, cei sapte ani de acasa'' cand se formeaza caracterul...Vad mai putine injuaraturi, sau cel putin nu le vad eurolling on the floorPartea,, buna '' zic eu ca sunt tot mai multi primesc,, cartonas galben'' pentru limbaj nepotrivit.Cel rosu e suspend permanet.Desi in ambele cazuri se pot face alte conturi in cateva minute.Aici mai aveti de lucrat! Fara suparare, da?happy

Din moment ce suntem o comunitate mi se pare normal sa accepati si propuneri din partea noastra, macar din partea,, veteranilor''

Si ca postarea sa nu fie stearsa scriu si urare,, Sa cresteti mari, sa atingeti cel putin majoratul.''Numai bine si voua!
Cu placere!wave

| TPU.ro explică (pentru Fatamuntilor):

Multumim pentru recomandari si sinceritate! Stim si noi ca mai avem de lucrat, insa va putem asigura ca incercam sa ne imbunatatim serviciile pe zi ce trece, astfel incat TPU sa fie un mediu in care sa invatam cu totii unii de la altii si sa ne simtim bine. :-)

| Mieeez666 a răspuns:

Lma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreb ce mai face Raluca acum, fostul manager. ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banc!
Doi cercetatori stau de vorba, un domn vine si ii intreaba:
-Sunteti dispusi sa va acord o intrebare de cultura generala?
Ei: sigur.
- Azi suntem in 5 decembrie, ce sarbatorim?
-76 de ani de cand Bratianu i-a cerut lui Antonescu sa puna capat garzii legionarilor, este?
-Nup.
Cel de-al doilea cercetator: 75 de ani de cand Marea Britanie a declarat razboi Finlandei, Ungariei si Romaniei.
-Nope.
- 15 ani de la inaugurarea noului edificiu al Bibliotecii Academiei Romane.Cu asta punem capac.
-Chiar vreti sa stiti?
-Da.
-Sigur?
-Sigur.
-Sigur? sigur? sigur?
-Da, zi.
-8 ani de TPU.
https://www.youtube.com/watch?v=6zXDo4dL7SU

| MihaiGe a răspuns:

La multi ani cu vizitatori multi!

| PeFuga a răspuns:

La multi ani! Voi spuneti tot ce va doriti, si eu va urez sa vi se implineasca! happy

| Roxin a răspuns:

Hai la multi ani! big grin :*

| Țoglă a răspuns:

La mulți ani și sănătate,
Cu mulți bani și conturi banate
Opt ani de categorii schimbate
De te chinui până-n noapte,
Să găsești secțiunea potrivită,

Din ce în ce mai nelămurită
Este a noastră comunitate,
Cu fel și fel de întrebări,
Puse de copii cu apucări.

La Mulți Ani TPU8!

| MeForeverAlone a răspuns:

La mulți ani!