| Gabi87_2917 a întrebat:

Conform bibliei, Dumnezeu ia creat pe Adam si Eva, ei au avut 2 copii, baieti, si anume Cain si Abel. Cum s-a dat mai departe continuitate vietii? Cain si Abel au facut incest cu Eva?

4 răspunsuri:
| Crisis a răspuns:

Da, probabil. Alta cale nu prea mai e, nu?
Oricum, nu cred ca in Biblie e scris adevarul 100%.

| Oanaa_7955 a răspuns:

Sincer nici nu m`am gandit la intrebarea asta. Eu cred ca Adam si Eva nu ia avut numai pe cain si abel, cred ca au avut mai multi copii.In biblie nu scrie cine a fost sotia lui si nici de unde a venit ea nici macar numele nu cred ca il da chatterbox.

| sceptic a răspuns:

Nu, cu primul animal gasit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta chiar e amuzant nu m`am gandit la asta habar n`am cum oricm nu conteazarolling on the floor