| SeEcReTnAmE a întrebat:

Considerati ca exista iubire adevarata?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Da,eu chiar cred ca exista,si sunt sigura ca exista.
Doar ca, nu e ca o simpla,,relatie'', sa te combini cu cineva,si gata,e marea dragoste.
Iubirea adevarata trece prin multe ca sa fie ''adevarata'', niciodata nu poti spune ca iubesti enorm pe cineva dupa cateva luni,trebuie sa treaca ani si ani ca sa iti dai seama ce vrei tu de fapt.
Dar in ziua de azi,o spun si eu,desi si eu sunt fata,sunt prea multe c***e, prea multi baieti care cred ca pot face misto de o fata,prea multe fete care isi doresc numa' sa profite si nu stiu ce inseamna de fapt cuvantul ''viata''.
Oricum, o dragoste adevarata, nu se termina niciodata,daca a fost adevarata.
Cand iubesti pe cineva cu adevarat, asta inseamna ca au trecut ani si ani de cand esti cu persoana aceea si o iubesti enorm, asa nu o poti uita niciodata.
Daca chiar ai iubit-o cu adevarat, nu poate exista o a doua iubire niciodata.
Doar in cazu' in care esti un idiot de 18 ani si iti plac ''aventurile'', atunci da,poti sa zici ca le iubesti pe toate.
Consider ca o dragoste e eterna,daca chiar a fost dragoste adevarata. Daca desi nu mai sunteti impreuna,si trec anii, ori s-a intamplat ceva,dragostea inca ramane.
E ca o stanca,se distruge prea greu,aproape imposibil, iar cei care reusesc sa o distruga sunt prea duri, peste puterile talewinking
Succes.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred, cel putin in cazul meu pentru ca eu m-am obisnuit cu ideea ca daca voi fi cu una ma va insela si acum e prea tarziu sa mai dau timpul inapoi, am incercat sa fiu diferit sa nu ma mai gandesc asa dar pedegeaba am o trauma si ce fac e simplu: imi vad de ale mele pe plan profesional si de rest nu imi pasa.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, dar este extrem de rară. Unii trăiesc o viață și n-o întâlnesc.
Și este greu de găsit, dar și mai greu de păstrat.

| MenInShadow a răspuns:

Da, eu cred ca exista

| Flav a răspuns:

Daca n-as crede, m-as considera gol.

| RazvanHDd a răspuns:

Printre prefacuti, panarame, parasute, mistocari, da. cred ca exista dragoste adevarata dar trebuie sa o cauti mult. adica nu se gaseste dupa coltstraight face

| JustDoIt456 a răspuns:

Cu asta ma hranesc. Asta imi da curaj. Cred ca exista. :*

| Miinniiee a răspuns:

Nu exista iubire, doar senzatia de atasare.

Te atasezi de persoana respectiva si dupa iti e greu sa te desparti de ea. :*