| eusicumine98 a întrebat:

Considerati ca o relatie in care fata are 15 ani iar baiatul aproape 19 este nepotrivita? Tinand cont ca el peste 3 luni se duce la facultate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai el se duce la facultate si ea abia de e a 10-a sau a 11-a, diferenta de 4 ani nu e chiar mare dar nu merge acum, daca ea avea 20 si el 24, ea 24 si el 28 era altceva dar asa el e un barbat si ea inca o copila dar pana la urma iubirea decide si nu varsta.

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai vei vedea pe viitor Ce alegere ai facut. noi probabil iti vom spune de bine si de rau.Dar raspunsul adevarat il vei afla doar dupa ce vei lua o decizie!
Succes!

| nodeerskulls a răspuns:

Uite, eu am 19 de ani si am multi prieteni baieti tot de 19.

Da, este nepotrivita. Crede-ma, cand esti destul de matur, vezi tot ce este sub 16 ca fiind 'nepotrivit'. Mintea si modul de gandire se schimba foarte mult in doar cativa ani, si in perioada asta diferentele astea de varsta se vor resimti foarte mult.
Un tanar de 19 ani duce o viata diferita fata de o fata de 15, are alte interese, alt fel de program si tot asa, ca sa nu mai spun ca daca nu este imatur, gandeste total diferit!

Iti sugerez sa te cuplezi cu cineva apropriat de varsta ta in anii adolescentei (cam pana pe la 17-18, dup-aia sa zicem ca o relatie cu cineva mai mare este mai usoara si sunteti amandoi pe picior de egalitate). Ai nevoie de cineva cu care sa pot sa-ti impartasesti viata si interesele tale de acum, nu cineva care nu are nimic in comun cu tine din punct de vedere al maturitatii mintale.

Nu o zic ca o insulta la adresa partii care are 15 ani, si nici nu o fac imatura. Dar intre cineva de 19 si 15 este perfect natural sa existe o diferenta de acest gen.

| sophieLY a răspuns:

Hey!
Mie, o astfel de relatie mi se pare super ok. 4 ani diferenta e perfect. Daca va iubiti, de ce ar fi nepotrivita? Putini baieti mai mari sunt impreuna cu fete mai mici decat ei, cu toate ca diferenta de 4 ani e perfecta, pentru ca "fetele se maturizeaza mai repede" si suntem "cu 4 ani mai mari decat ei, psihic" cum ar veni.
Deci, nu, nu e deloc nepotrivita.
Iubiti-va mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| eusicumine98 explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru eusicumine98):

Pai el se duce la facultate si ea abia de e a 10-a sau a 11-a, diferenta de 4 ani nu e chiar mare dar nu merge acum, daca ea avea 20 si el 24, ea 24 si el 28 era altceva dar asa el e un barbat si ea inca o copila dar pana la urma iubirea decide si nu varsta.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Poate sa fie o relatie foarte placuta daca va iubiti si tin-ti unul la altul