| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie in care baiatul este cu 7 ani mai mare decat fata si tinand cont ca fata abia a devenit majora?
p.s: as vrea raspunsuri cat mai concrete.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Deja la varsta asta diferenta nu este atat de mare si cu fiecare an devine mai putin importanta. Daca intre voi exista sentimente puternice, lucrurile vor merge bine. Baiatul fiind mai matur stie sa se poarte si va face fata sa se simta iubita si protejata. Daca fata este statornica, va fi o relatie frumoasa.

14 răspunsuri:
| Ponce a răspuns:

Cunosc eu si diferente mai mari de varsta intre iubita/iubit.
Daca se iubesc, nu-i o problema, relatia poate merge inainte.
Singurul dezavantaj ar fi ca fata ar putea ramane singura cand va avea 30/35 de ani.
7 ani e o diferenta mare.

| RareşTPUro a răspuns:

Atata timp cat exista flacara iubirii si intelegere intre ei, mi se pare ok atata timp cat fata nu-si va gasi pe altcineva din cauza ca se va plictisi si va vrea la omomentdat sa isi gaseasca pe altcineva mai apropiat de varsta cu 2-3-4 ani mai mare decat ea. De multe ori asta se intampla la cuplurile cu distanta mare intre varsta.

| neutrino a răspuns:

Este adevarat ca se spune ca in dragoste nu conteaza varsta, dar parca e pacat de tineretea fetei sa nu o traiasca cu partener(i) de varsta mai apropiata de varsta ei.

| Emilian65 a răspuns:

Relatia este OK.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Ce parere aveti " de ce te doare pe tine de ce cred altii? o sa vezi in timp daca diferenta de ani e o problema sau nu. cand o sa muncesti si ea vrea sa iasa pe afara si tu esti obosit ca naiba, o sa vezi atunci cat de matura mental e ea. succes

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei bine. Un singur lucru am de spus. De vreme ce raspunsurile si parerile tale la intrebarile si problemele mele te ajuta sa faci puncte in plus, eu zic ca nu ma doare de pomana. Daca nu m-ar durea, nu ai avea unde sa-ti dai cu presupusul.

| anonim_4396 explică (pentru A7n7d7r7a):

Nici tu nu iti mai da cu presupusul aiurea ca numai pentru puncte nu stau pe site-ul asta. teapa

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci de ce te doare sa comentezi daca nici macar nu iti pasa? Vezi-ti de dezinteresul tau pentru puncte si gaseste-ti un scop in viata.

| anonim_4396 explică (pentru A7n7d7r7a):

"gaseste-ti un scop in viata." fata de majoritatea din voi care traiti doar sa le cheltuiti banii parintilor, eu chiar am un scop. baga-ti unghia in gat acum si taci

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici cu unghia in gat nu pot sa tac! Pardon..sa scriu rolling on the floor) Paste fericit!

| anonim_4396 explică (pentru A7n7d7r7a):

Esti si religioasa, ai ai, tipic.

| Neuronul a răspuns:

În cazul ăsta nu e o diferenţă de vârstă care să constituie o problemă.
Neînţelegerile ar putea intervenii datorită gândirii diferite.
El fiind mai învârstă poate avea alte aspiraţii în viaţă spre deosebire de tine care poate încă mai vrei să copilăreşti.
Contează mult cât de asemănători sunteţi în gândire. în rest, toate cele bune!

| VictorVictoras a răspuns:

Eu zic ca nu varsta face o relatie sa mearga ci persoanele, daca se inteleg e ok, eu am 25 prietena mea 18 si e bine, deci sa se iubeasca mult persoanele in cauza!

| leontinatudor a răspuns:

Sa continuati impreuna! Daca va iubitiwinking