| andrei28743 a întrebat:

Consumul de iarba poate fi depistat in sange sau urina? Daca da, in cat timp de la ultimul consum?
Sau daca o persoana consuma frecvent iarba i se poate face ceva test de catre politie pentru a vedea ca este consumator?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, apare atat la testul de urina, de sange si la cel de suflat, asa cum au politistii.
Noi in Australia avem frecvent pe strada, Politia care vine cu un apaart unde te pune sa suflii, sa vada daca respiratia ta contine droguri. Daca apare pozitiv testul, atunci esti invitat in masina lor laborator si ti se recolteaza probe de sange si urina.

| mihai69 a răspuns:

1. da;
2. depinde;
3. da.

| Donsavas a răspuns:

Dacă ești adolescent, cu atât mai mult ar trebui să stai departe de orice drog. Oricum, ce este ilegal sau nepermis minorilor este pentru ca nu esti suficient de matur fizic sau emoțional pentru droguri. Nu e nimic interesant în a te droga cu substanțe interzise.