| carlutza1001 a întrebat:

Continuarea povestii (pentru cei interesati) suna cam asa: in urmatoarele zile ne-am intalnit si am stat cam de dimineata pana seara impreuna. Am profitat de tot timpul pe care puteam sa-l petrecem impreuna si a fost chiar uimitor. Mi-am dat seama ca e un tip amuzant, de treaba, cu un suflet mare si una dintre calitatile lui cele mai importante era sinceritatea. In ultima zi cand am stat impreuna, eram amandoi foarte tristi si dezamagiti…
-Mai stai macar inca o zi, l-am rugat eu.
-As vrea sa pot…
Am stat pana la 2 sau 3 dimineata afara, in fata blocului meu si nu stiam cum sa ne luam ramas-bun, nu voiam mai bine spus. Dupa al zecelea apel al mamei, m-am ridicat si mi-am dat seama ca, cuvintele mele l-au strapuns. Ii spusesm ca trebuie sa plec. M-a sarutat intr-un mod in care nu o mai facuse pana atunci, intr-un mod dureros. Am inceput sa plang, iar el avea la randul lui ochii inlacrimati.
-Chiar cred ca relatia noastra va rezista, mi-a zis el. Sa ma suni la orice ora din zi si din noapte, voi incerca sa fiu cat de poate de aproape de tine. Te iubesc.
In momentul in care mi-a zis ca ma iubeste, am ramas inpietrita in bratele lui si nu mai puteam sa fac niciun gest.
-Ce este? Carla?
-Nu te cred, nu ai cum…
-Cun sa nu am cum? esti extraordinara si nimeni si nimic nu va schimba ceea ce simt eu pentru tine. Te iubesc si nu glumesc cand spun asta…
Ne-am uitat unul in ochii celuilalt mult timp, era un moment magic. La un moment dat m-am eliberat din bratele lui si am plecat fara sa privesc in urma. Stiam ca despartirea nu avea cum sa fie usoara.
A plecat deja de 2 zile. Mi-a promis ca o sa se intoarca in vreo 3 saptamani si va sta mai mult. De vorbit la telefon, vorbim mai mult seara pana unul dintre noi adoarme si celalalt inchide laughing. E mai greu decat am crezut, dar acum sunt sigura ca relatia va rezista love struck. intrebarea mea : credeti ca am facut bine ca m-am implicat intr-o relatie cu el? credeti ca va avea continuitate?

5 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Esti o povestitoare desavarsita big grin Poti scrie si o carte despre povestea asta happy Nu vreau sa par pesimist, dar relatiile la distanta sunt cam delicate...trebuie ca ambii parteneri sa isi dedice o mare parte din timpul lor relatiei ca sa tina.In cazul meu relatia la distanta cu fata ideala nu a tinut si nu am facut decat sa sufar ca un prost. Poate voi doi o sa aveti norocul sa ramaneti impreuna cat mai mult timp. Iti doresc numa bine big grin Salut happy

| CrazySoursD a răspuns:

SSuuperrr ce sa mai zic:X am citit toate partile.relatiile la distanta functioneaza daca sunt serioase. sunt cu un baiat care sta la 102km de mine. suntem impreuna de 8 luni aproape si sper sa tina cat mai mult.sunt superbe intalnirile care nu sunt asa dese normal cum sunt celelalte dar sunt pline de emotie si mai profunde si sincere.In cazul tau eu zic ca o sa functioneze cu baiatul misterios(nu ai specificat numele) e atent cu tine :X si asta ador la un baiat.pentru ca, cu frumusetea nu faci nimic. si chiar mi-a placut la nebunie povestea bravo voua :*

| TeQui a răspuns:

Sa ne mai povesteti cand vine si sa ne spui tootul esti o super scriitoare fa-ti un blog si damil si miehee hee trimitem un mesaj pliz esti super Ma declar fanul nr 1 laughing :X:X:X

| carlutza1001 explică:

Multumesc multhappy

| Chellu a răspuns:

Iti va tine parerea mea. Daca tu il iubesti si el te iubeste din cate am citit eu va tinehappy