| Dayana43 a întrebat:

Copii imbatraniti inainte de timp.
Adevarat, nu?

6 răspunsuri:
| JoMo a răspuns:

Depinde la ce te referi. Te referi la melodia lui Bitza?
PS: super melodialove struck

| Dayana43 explică (pentru JoMo):

Da si la aiai de e foarte adevaratalaughing Acum copii sunt imbatraniti inainte de timp, tigari, droguri, sex de pe la 12-13 ani incep laughing atunci in "lumea veche" era altfel laughing Copii de 14 ani nici nu stiuau ce e aia un sarut...laughing

| Marius94_5839 a răspuns:

Nu trebuie sa privesti asa lucrurile. Un copil de 12-13 ani, isi doreste foarte mult atentie. Insa, sa iesi in evidenta, nu este usor, mai ales sa o faci printr-un lucru bun, asa ca cei mici tind sa se apuce de fumat, bautura, uneori si droguri, sub iluzia ca par mai maturi si bineinteles, primesc si atentia celor din jur.

Insa, aceasta nu este solutia. Eu, de exemplu, sunt de parere ca fiecare dintre noi, poate sa isi traiasca viata EXACT cum vrea el. Daca mie imi place sa fumez/beau/sex/droguri toata ziua, e strict problema mea, si este modul perfect in viziunea mea prin care imi simt viata din plin.Insa, pentru a trai astfel toata ziua, trebuie sa si merit asta. O astfel de viata necesita si resure financiare destul de multe. De obicei copii de 12-13 ani, fac totul " pe banii parintilor ". Un lucru rau de altfel, deoarece " unii muncesc iar altii se distreaza ". Dupa parerea mea, si de la varsta de 12-13 ani, poti sa bei/fumezi/sex in cazul in care o faci pe propria putere(adica cu bani de la tine, nu de la mami) si intelegi totodata consecintele faptelor tale. Astfel, cand vei ajunge pe la 40 de ani la reanimare cu aproximativ toate afectiunile din lume sa poti spune: " Am fumat, am baut, am facut sex dar am facut-o pe propria spinare si am inteles ca va veni si ziua cand se va termina dar important este ca am iesit cu capul sus ".

Eu nu spun acum ca toti copii de 12-13 ani trebuie sa fumeze si sa bea din textul de mai sus, chiar sunt impotriva acestor copii, deoarece majoritatea gresesc si merg pe drumul care nu trebuie. O astfel de viata nu e pentru ORICINE.

In legatura cu afirmatia ta: " Pe vremuri copii de 14 ani nu stiau ce e ala sarut ". Ei, alea erau alte vremuri, iar pe atunci se traia altfel. Era un sistem comunist, menit sa indoctrineze omul, sa constranga toate tipurile de libertate. Astazi sunt vremuri total diferite, astazi poti gandi cum vrei, bineinteles in limita bunului simt, exact cum am spus mai sus.

NU TREBUIE sa traim in amintiri. Si totusi, exista mai multe moduri in care iti poti trai viata. Nu doar cea cufundata in carti, incercand sa faci parte dintr-un sistem care este mai mult sau mai putin infect, cu scopul de a spera la o zi mai buna.

Intelegi ce vreau sa spun?

| Dayana43 explică (pentru Marius94_5839):

Http://www.youtube.com/watch?v=jUueev4ni6c asa e si parerea mea.Respect bitz.Ascult'o, la asta ma refeream.Asa si copii din 2030 o sa zica de cei din 2012 ca sunt imbatranti inainte de timp, adica in ani 90 erau gume turbo, jocuri vechi, papusi, consola de aia de joc, desene acum in 2012 sunt tigarile, dorgurile, desnele naspa cu hannah montanah (sau cum se scrie, nu folosesc cuvantul si de aia), sex, iphone, ipad, xbox, dulciur, chipsuri, prostii (dar de fapt sunt bune, recunosc.) si in 2030 oare ce o fi?/:) copii care fac sex de la 5 ani?

| Marius94_5839 a răspuns (pentru Dayana43):

Pai asta nu stie nimeni sa iti raspunda tongue Insa, daca arunci o privire asupra istoriei aceasta se tot repeta. Poate peste 30 de ani, "lumea o sa faca sex de la 5 ani" sau poate o sa fie o societate in care toti o sa fie corecti si cinstiti. Nu ai de unde sa stii cum vor evolua lucrurile. Dar nu trebuie sa fi asa de pesimista ca tine tongue

Eu totusi cred un singur lucru. Ca o sa fie mult mai multa liniste dupa ce o sa murim. happy

A da, si melodia ai dreptate. Este frumoasa melodia tongue

| Dayana43 explică (pentru Marius94_5839):

Dupa ce o sa murim? Pai noi astia care murim avem deja copii de la 15 ani si aia la fel o sa aiba tot de la 14 si asa mai departe..deci laughing degeaba murim ca tot o sa fie unu din generatia prostilor.