| alllinutza a întrebat:

Cosuri pe corp...care e solutia?

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Peeling regulat, ca si pe fata. Daca e mai putin expusa, nu inseamna ca trebuie sa nu ii dai atentie. Poarta haine care sa lase pielea sa respire, foloseste un gel de dus cu pH neutru.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca ai foarte multe du-te la un dermatolog pentru a putea sa-ti recomade o alifie cat mai buna. Si fata mea foloseste Skinoren si i-a mers foarte bine. In rest se spala cu un sapun cu pH neutru si mult timp i-am spalat lucrusoarele intime de mana fara detergent de rufe. Acum nu mai poarta decat lucruri din bumbac 100 %

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Curatenie corporala.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Baie calda si fiecare seara insotita de un gel exfoliant supa care poti aplica o lotiune hidratanta.

| silverfaith a răspuns:

Spalari dese si fara activitati cu multa transpiratie haine lejere subtiri sa lase pielea sa respire, si mult bronzat si cand stai la soare pe corp date cu ulei de masline pana straluceste pielea stai pana se usuca uleiul pe tine. apoi te uzi cu apa, dupa ce se usuca si apa, iar te dai cu ulei si tot repeti procesul pana la 1 ora maxim pe iesire la soare... ( ce ii mult strica, nu exagera)

regis
| regis a răspuns:

Pe vremea mea se spunea ca alta e solutia...

| DiMoDi a răspuns:

În general se usucă, prin expunerea la soare... dacă sunt mai rebele, pot să fie semnul unei infecţii şi atunci e necesar ajutorul unui dermatolog. Poţi încerca pentru început să le tamponezi cu spirt sanitarhappy... şi e bine să porţi haine din fibre naturale (in, bumbac) nu sintetice happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dieta, redu portiile de mancare si vei vedea rezultate, foloseste mii de "tratamente" si vei scapa de ele probabil dar mereu vor reaparea dar pielea-ti va avea de suferit caci uneori daca te zgandaresti mai ramai si cu semne, am avut un coleg grasut care-si punea aceeasi intrebare cu gura plina si de spate era plin de cosuri si semne de la ele, fusese la consult si asta-i era diagnosticul, dieta