| ORGiGii a întrebat:

Cosuri si besicute pe fata.
intre ochi pe frunte am avut 3 cosuri micute si tot le storciam pentru ca se reformau din nou. acum am besicute. cum scap de ele?
Puteti sa imi spundeti si ceva impotriva cosurilor(nu acnee)
si pentru a uniformiza pielia...
fundita si vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le mai stoarce si dezinfecteaza-le periodic cu spirt.Pe langa spirt,poti folosi si tinctura de propolis(calmeaza si grabeste vindecarea acestora). Tratamente pentru cosuri ti-am propus in romanulhee hee postat in cadrul celeilalte intrebari,iar pentru uniformizare,repet, masaj local cu crema de galbenele, aplicata in strat subtire.Numai bine.