| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca trec printr-o perioada mai ciudata a adolescentei dar :
- incep sa ascult alt tip de melodii. am trecut de la Hip-Hopurile astea ascultate mai de toti adolescentii la melodii rock/ de antrenament etc : de exemplu : http://www.youtube.com/watch?v=IPMnEmkoPFs
http://www.youtube.com/watch?v=MiCZdvQXULE ( The Red Jumpsuit Appratus- False Pretense ). asta ma innebuneste de cand am vazut Never Back Down.
- Filmele/ Anime-urile sau nu stiu eu ce m-au infulentat sa prind foarte mult curaj ( si imi place asta). adica acum am tupeu sa ma uit in ochii unui tip care ma poate face felii, am privire mai adanci, nu mai bag eu in seama ci ei ma baga si toate dupa ce am vazut cum procedeaza personajele principale.
- Incep sa ma gandesc la chestii care nu au nici o noima :O, dar totusi ma gandesc asa la ele, cand ascult melodii d-astea.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

E firesc sa se intample asa in perioada asta, sa iti pui intrebari si sa incerci mai multe lucruri, pentru a-ti da seama ce anume ti se potriveste si ce nu. O sa dureze o vreme pana te lamuresti in legatura cu majoritatea subiectelor si aspectelor vietii, ceea ce iti va forma personalitatea si gusturile, in final.

| Maomau a răspuns:

Asa si ...care este intrebarea?

| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Păi în timpul adolescenţei se întâmplă multe schimbări. Şi începi să cunoşti cam ce-ţi place. Dar nu neapărat. În timpul adolescenţei te poţi schimba mult, şi să ţi se schimbe "gusturile". Şi dacă o apuci pe drum greşit, va fi greu să îţi revii. Părerea mea este că nu trebuie să mai asculţi melodii dintr-astea. Dacă asculţi rock la pubertate, îţi va placea din ce-n ce-n mai mult, şi te vei schimba. Vei fi un fel de "rock-ăr ciudat".

| smecheritu09 a răspuns:

Stii vorba aia? Cand esti trist, toate melodiile triste au versuri facute special pentru tine. Muzica te influenteaza. Uneori muzica poate fi prietenul tau cel mai bun. Acum, problema e sa nu devii agresiv, sau ceva de genu...Si eu asculta muzica rock, si iti zic eu ca e mai bine decat sa asculti toate porcariile aparute din ziua de azi. Eu ascult metallica, ac/dc, stratovarius, a7x, the killers. Daca tu crezi ca esti ok, e super. Sper ca te-am ajutat.

| Pikaru a răspuns:

Eu zic sa nu te ingrijorezi, cand esti adolescent ti se modifica gusturile din ce in ce mai mult dar chestiile astea sunt pe moment, nu vor tine mult deci parerea mea este sa nu te ingrijorezi