| elutza_8527 a întrebat:

Credeti ca ar fi posibila inventarea unor lumi avand coordonate si reguli cu totul diferite fata de ceea ce cunoastem acum? dati argumente pro si contra unei asemenea afirmatii... funda desigur pentru cel mai detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| flooooo a răspuns:

Pai am vazut un documentar despre asa ceva, si se crede ca pe langa universul nostru exista si multe altele paralele unde tot ce cunoastem noi aici numai e valabil. locuitorilor din fiecare astfel de univers li se pare normal tot ce se intampla acolo si nu isi imagineaza ca s-ar putea trai si altfel. deci e posibil ca noi sa fim doar unul din multele universe paralele. nu avem cum sa inventam o lume total diferita fata de a noastra pentru ca astea sunt limitele noastre, aici trebuie sa se incadreze universul nostru. scuze daca am cam batut campii laughing dar sper ca ai inteles ceam vrut sa spun big grin