| XxDyaxX a întrebat:

Credeti ca baietii sunt atrasi de fetele frumoase, elegante, finutze, mereu imbracate frumos, cu parul frumos facut etc.
sau de cele frumoase dar punk, emo, cu pantaloni largi, cu 1001 bratari, baietoase.etc.:-s
Ce parere aveti?
PS: Vreau pareri si de la baieti si de la fete!big grin

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Privesc in boxeri si constientizez ca sunt baiat. Iti spun dupa ce sablon merg eu in materie de fete. In primul rand, nu am preferinte in ceea ce priveste aspectul fizic (culoarea ochilor, parului, forma buzelor sau a nasului). Cand privesc prima data o fata ma asigur daca este ingrijita si naturala.Chiar daca se macheaza, nu ma deranjeaza atata timp cat nu o face strident. Daca indeplineste conditile de mai sus, atunci incerc sa o abordez si sa-i cunosc si caracterul. Ca atribute ale caracterului, doresc sa aflu modestia, sinceritatea, autoritatea, inteligenta si lipsa egoismului. In ceea ce priveste imbracamintea, doresc sa fie de bun gust, atat. Iar in materie de accesorii, nu vreau sa vad exacerbare, ci limitare. Nu ma intereseaza daca este emo, nu judec dupa acest aspect, judec omul dupa ceea ce este, nu dupa ceea ce vrea sa para a fi.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde de baiat.Fiecare are preferintele lui, fiecare cauta un anumit tip de fata si se pomeneste ca se indragosteste de cu totul alt genoh go on

| anss23 a răspuns:

Cred ca fiecare baiat e diferit, unii prefera fetele mai elegante, imbracate frumos etc. altii fetele mai baietoase. Oricum eleganta se observa mai mult prin atitudine si comportament, nu prin imbracaminte.

| Lucix a răspuns:

Prima varianta.

| ☻❥➹❤Gothic Angel❤➹❥☻ a răspuns:

Din punctul meu d vedere alea emo cu 1001 de bratari cum sp u nu prea mai sunt fete, cred ca mai de graba un baiat ar prefera o fata nu alte ciudatenii ale mediului, trebuie sa fi u insatzi si daca te place asa cum esti fb...nu trebuie sa te schimbi dupa gusturile unor baieti...tongue

| z_2699 a răspuns:

Frumos spus coios

| Uza a răspuns:

Un sex si 2 categorii :
1. Prima categorie : aici intra fetele finute, aranjate, dragalase deci intr-un cuvant Fete, si de aici aceste fete pot fi mai linistite, la locul lor sau mai "nebune", zapacite dar asta depinde doar de caracterul ei, si chiar daca par a fi mai nebune in acelasi timp emana o feminitate. Dupa parerea mea ca asta ar fi genul de fete preferate de baieti in general.

2. A doua categorie: aici intra fetele baietoase,dezinteresate de aspectul fizic,cu fel si fel de accesori, cu un comportament nu prea "finut", cu o vestimentatie cam neatragatoare,etc. Nu stiu ce baiat normal ar putea sta cu o astfel de fata,sinera sa fiu, eu cred ca nu s-ar simti chiar bine. Intotdeauna acest gen de fete sta cu baieti pe masura lor, adica la fel ca ele,emo sau cum naiba ar mai fi, eu asa am vazut toate cazurile, cum era fata asa era si el. Deci acest gen de fete stau cu baieti doar la fel ca ele.

Asta e doar parerea mea, gandirea mea, sunt mii si mii de pareri diferite, fiecare ar trebui sa aiba o schema logica in minte, despre tot ce il inconjoara.

| BarbieDarya a răspuns:

Orice baiat normal ar trebui sa aleaga ce este mai frumos nu ce este mai ciudat.Sunt tot felul de oameni.La fetele emo se uita cei care sunt ca ele si in plus gusturile nu se discuta.Eu daca as fi baiat, as alege o fata eleganta, frumoasa, feminina ca mine.

| UnderWorld a răspuns:

Eu aleg prima varianta? D urasc fetele emo... iacasa big grin