| Maxim96 a întrebat:

Credeti ca e normal ca baietii intre ei cand vorbesc prin mesaje sa foloseasca emoticoane gen pupici,inimioare, in love in exces? Eu cu cel mai bun prieten al meu folosim de astea.Voi ce credeti?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este normal dar la varste crude se mai permite.

| MarianWLF a răspuns:

Depinde de cum preferati voi. Eu daca vad de un prieten de-al meu vreun pupic sau inimioara nu suport, il fac in toate felurile, din perspectiva mea cel putin, sa isi tina gesturile de travestiti departe de mine.

| RAY a răspuns:

Cred ca ne afemeiem asa pe zi ce trece devenim fetite si ele barbati, cum sa trimiti pupici unui baiat sau inimoare

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Între doi băieți, situația e puțin amuzantă, în sensul că, ar putea da naștere altor interpretări. Mai ales, între copii, care abia așteaptă să licărească... o scânteie, încât să se poată distra, pe seama voastră.
Încercați, amândoi, să renunțați la ele. Sunt atâtea alte emoticoane haioase, cu tematică, pe care le puteți aplica, mai ales pe chatul de la FB. happy

| T0T a răspuns:

Nu prea.

| RainmakerX a răspuns:

Sincer,e ciudat.

Da, e normal sa pui la misto un emoticon cu "pupic" sau "inimioara" daca respectivul a facut ceva bun sau daca te-a ajutat cu ceva dar este bizar sa abuzezi de aceste emoticoane.
Daca e doar prin mesaje atunci e okay, inseamna ca sunteti prieteni buni.

Daca faceti asta undeva unde va vede toata lumea atunci s-ar putea ca unii sa creada ca sunteti ciudati sau gay.

Fiecare face ce vrea... Este doar parerea mea. Este normal daca sunteti prieteni foarte buni. *Asta pana la o anumita varsta evident*

| PedoBarbie a răspuns:

Cam pari de altă orientare în rest e în regulă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este perfect normal. De altfel se trimit si intre baieti si fete care sunt doar colegi sau poate frati. Ai primit multe răspunsuri de la niste creiere bolnave.

Poate fi asa ridicol/pueril gestul dar departe de a fi cu niste conotații sexuale. Multi obsedati in societatea defecta de astăzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

♥♥♥♥♥

| Madesz a răspuns:

Daca va cunoasteti de mult timp si sunteti cei mai buni prieteni e normal sa trimiti emoticoane de genu'... Ce se poate intampla? Nimic! Apropo, cati ani ai?

| SebylVane1890 a răspuns:

Tot cee ce tie iti place si nu raneste alte persoane in jurul tau e mai mult decat perfect.Nu vad nimic ciudat in asta, e complet normal. Atat timp cat nu lesina sau mor trei persoane cand trimiti o inimioara, sau prietena unuia dintre voi nu e deranjata de asta, totul e normal.
O sa ai viata grea daca o sa iti pese ce zice societatatea, si nu ceea ce te face pe tine fericit...

| CodrutEnergy a răspuns:

Eu nu vad nicio problema. Sunt doar niste f ucking emoticons.Si e prietenul tau cel mai bun, se presupune ca aveti o relatie apropiata si nu vad de ce ai avea asemenea constrageri. Simtiti-va in largul vostru si lasati grijile ca e sau nu considerat normal. Societatea are tipare tampite asupra multor gesturi.

| George_Sima_2000 a răspuns:

Dacă sunteți prieteni buni, este ok, este doar glumă!