| Maxim96 a întrebat:

happy
Sunt un baiat si pun aceasta intrebare deoarece sunt foarte confuz...colegul meu de banca,care este si unul din cei mai buni prieteni ii place sa ma mangaie pe la picioare,pe la piept,sau sa ma piste,mai pune mana pe la fund,iar cand vorbim pe facebook sau mesaje pe telefon,face exces de de emoticoane gen :*,inimioare etc.Mi se pare comportamentul sau destul de ciudat,el singur mi-a spus ca este afemeiat, la sport este mai rau ca o fata. Daca are o relatie cu o fata nu-i prea merge.

Eu am inclinatii spre baieti, si ii fac si eu la fel precum face el.Eu nu stiu ce sa cred despre el, toate astea mi se par prea deplasate pentru un baiat...imi este frica sa vorbesc cu el despre aceasta.Sunt foarte confuz in privinta aceasta si stau pe loc, nici nu stiu cum sa procedez..de asta cer ajutorul vostru.Cum credeti ca ar trebui sa procedez? Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca simti asta nu ai face asa esti, macar spune-i ceea ce esti, daca i esti frate te va intelege el

| Drimmero a răspuns:

Vorbeste cu mai multe fete, stai pe langa fete, nu e bine ceea ce se intampla cu tine, sa pipai baietii. Este un comportament cam aiurea ceea ce faceti voi 2, dar daca va simtiti atrasi unul de altul, spuneti-va asta si vedeti voi cum o rezolvati.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Pai de ce ti se pare ciudat daca ai si tu inclinatii spre baieti.Eu cred ca ar trebui sa vezi singur daca esti atras de fete sau nu si sa obsevi si la el acelasi lucru. Daca vezi ca si tu esti atras de el mai mult decit de fete si el este mai atras de tine, atunci ar trebui sa vorbesti cu el urgent pe aceasta tema, dar mai intii sa clarifici tu singur de cine iti place...succes caci o sa ai nevoie

| JungleHell a răspuns:

Din ce citesc, să înțeleg că el,, inițiază" ce ai scris în întrebare deci la el ar fi problema, tu doar căzând în mreje. Explicând calm dar cu hotărâre că ai altă orientare spre deosebire de el, trebuie să te înțeleagă și te lasă în pace de bună voie.Cât despre înclinațiile tale spre băieți, e un fel de rătăcire a ta, gândește nițel spre altă direcție și te schimbi.