| movu a întrebat:

Credeti ca este bine daca voi urma facultatea de chimie? as avea un viitor? e grea aceasta facultate? avantaje si dezavantaje! multumesc

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Decat chimia, ti-as sugera farmacia unde chimia-i la mare cinste! --- chiar si in conditiile astea, de acum, n-ai ramane cu diploma de farmacist in buzunar! In plus, meseria este bine platita atat in Ro cat si Europa!

3 răspunsuri:
| ChocaholicBi a răspuns:

Mama mea a fost la facultatea de chimie. E destul de grea, sincer si poti avea un viitor, dar in alta tara, in Romania nu prea castigi mult din chimie. Decizia ta! Succes! Funda?

| Bondarel99 a răspuns:

Si matusa mea a terminat-o acum vreo 3 ani, dar nu a ajutat-o la nimic, poate doar sa fie profesoara dar ei nu i-a placut.Si nu e grea daca sti bine matematica. Poti sa urmezi ce facultate vrei dar gandeste-te si la viitorul tau.

| pufuuu a răspuns:

Pai e normal sa faci ce-ti place tie e numai decizia ta :d