| Mimi26567 a întrebat:

Facultatea de Chimie este o facultate grea?

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Usoara nu e, pentru ca trebuie sa inveti multa matematica, chimie si fizica. Ca idee, nu face o facultate doar ca sa faci o facultate, adica nu face o facultate care nu te intereseaza foarte, foarte mult personal si pentru a practica in viitor ceva legat de ea, pentru ca o sa ti se para grea, o sa te plictisesti si o sa vrei sa faci alta. Incearca sa te uiti pe materiile care se predau la facultatile care te intereseaza, la masteratele pe care le au, ca sa te orientezi pentru ce vei face dupa ce termini.
Pe urma poti alege.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"greu" este un termen relativ. Ceea ce pentru unii oameni este greu, pentru alții este ușor.

Pentru un olimpic la chimie, este o facultate ușoară. Pentru unul care nu înțelege nici chimia de clasa a VII-a, este o facultate imposibil de grea.

Nu avem de unde să știm ce relație ai tu cu chimia.

| Furnicuta000 a răspuns:

Este destul de grea, mai ales chimia organica, chimia fizica (care e un cosmar)

| OrangeBooger a răspuns:

Este putin spus grea, merita doar daca iti place cu adevarat chimia. Nu multi reusesc sa o termine. Nu vreau sa te descurajez, dar o sa ai nevoie de sedinte de terapie ca sa faci față.