| Malloryy a întrebat:

Credeti ca exista prietenie intre fete si baieti? Sau..intotdeauna unul dintre ei o sa se indragosteasca?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Un baiat vede mereu intr-o fata o viitoare partenera,iubita,in scimb o fata vede intr-un baiat o potentiala prietena de sex opus sau un iubit,asta e diferenta mare,femeile leaga mereu legaturi emotionale asta e rolul vostru,de asta e asa populara zona prieteniei pentru ca baieti nu inteleg ca fetele vad baieti in doua moduri diferite, parerea mea nu exista asa ceva asta daca nu esti homosexual sau asexual, asta nu inseamna sa nu ai legaturi cu sexul opus dar nu intense doar simple amicti, asa am evoluat ca specia, noi barbati vanam impreuna iar voi femeile ati legat legaturi emotionale in acel grup, vrei prieten da cautati de sexul tau, dar in ziua de azi cu afemenizarea barbatului multi barbati devin prietenele de companie a femeilor

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista si vor continua sa existe, din moment ce din numarul total de prieteni doar unul/una devine iubit/a. Restul vor ramane prieteni, iar cei mai bun de obicei raman alaturi de tine intreaga viata. big grin

| Deaad a răspuns:

Întotdeauna unul se îndrăgostește
Bu exista așa ceva, bu cred in prietenie foarte apropiata, gen bff între un băiat si o fata.

| BlackRose03 a răspuns:

Depinde de persoana.Nu poti spune ca toti sunt la fel.Am avut si prieteni bff, dar am ramas prieteni.Nu m-am indragostit de vreunul si nici ei de mine. Daca o faceau, cred ca cel putin ar fi avut indrazneala sa-mi spuna.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Exista! La mine exista laughing

| KeepCalmAndHaveAHoliday a răspuns:

Cred ca la un moment dat o sa se aprind o scânteie cât de mica intre cei doi, dar poate sa nu dureze... Când a durat la el nu a durat la mine și acum ca nu cred ca mai durează la el. durează la mine.

| Silvia_Profire_1995 a răspuns:

Din punctul meu de vedere exista, de ce nu, dar daca acel prieten este cel care se indragosteste trebuie sa ii spui politicos ca nu are rost sa stricati o prietenie pe o relatie care nu va merge!

| sddws a răspuns:

Poate exista prietenie intre un baiat si o fata, dar exista posibilitatea si ca unul din ei sa se indragosteasca de celalalt sau amandoi sa se indragosteasca unul de celalalt