| justHISgirl a întrebat:

Ma ajutati va rooog.am o mica dilema.cum credeti exista prietenie intre fete si baieti?

Răspuns Câştigător
| butterkup a răspuns:

Pai, prietenie adevarata intre un baiat si o fata... no sa fie niciodata pentru ca la un moment dat unul dintre ei se va indragosti sau va fi atras de catre celalalt, prietenia adevarata poate fi intre o fata si un gay pentru ca fata stie despre el ca este gay si ca nu se va da la ea orice ar face, iar baiatul nu o va placea pentru ca are alte atractii, si intre un baiat si o fata lesbi, dar aici s-ar putea ca baiatu sa inceapa sa o placa. insa fata no sa ii acepte avansurile pentru ca are atractie fata de o fata... te-a multumit acest raspuns? funda?

| justHISgirl explică (pentru butterkup):

Si nu exista totusi nici o sansa de prietenie Adevarata intre fata si baiat?

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Pana la un punct, exista

| drogh a răspuns:

Există rar deoarece după mai mult timp se îndrăgostesc reciproc şi se pierde prietenia. Se îndreaptă către o relaţie care o consideră posibilă însă de fapt realizează că a fost o greşeală. Însă, atâta timp cât respectul, sensibilitatea, dragostea, modestia şi sinceritatea nu lipsesc, o prietenie poate dura o viaţă întreagă! Dacă celălalt face un pas greşit, trebuie să fii tare ori ca să treci peste, ori ca să ai puterea de a ierta. Dacă eşti la un necaz te poţi baza pe sprijinul celui mai bun prieten!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

E...mai complicat.
In general nu, nu exista. Da, pentru o perioada va fi o relatie de amicitie, dar in cele din urma unul din cei doi va incepe sa dezvolte sentimente mai puternice fata de celalalt.
Si aici ai trei variante: ori sentimentul e reciproc, toate bune si frumoase, ori nu e, dar prietenia ramane, ori se rupe din cauza refuzului.