| Frogie a întrebat:

Credeti ca in 2012 va veni sfarsitul lumii dupa cum ne arata profetiile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anjelique-daca vrei sa stii cate ceva desprea mayasi nu te uita la documentare.sunt produse pentru a scoate bani, unele sunt corecte, dar intotdeauna influenteaza opinia celui ca il creeaza.mayasii au fost niste genii in ale fizicii si in ale matematicii, dar ar fi pacat sa interpretam gresit. evident este sfarsitul unei lumi, dar nu a pamantului, pamantul mai are de trait vreo 4 miliarde de ani, fizic vorbesc, noi insa trebuie sa ne cautam o casa noua, probabil marte sau luna sau cine stie, dar trebuie sa o facem cat mai curand, si am ajuns aici datorita fortelor propii, omul este fiinta care distruge pamatul si o face intr-un ritm extrem de rapid. daca te intereseaza documentarele atunci cauta pe cele ale lui Al Gore, un tip extraordinar care lupta de prin anii 60 sa constientizeze populatia de ceea ce se intampla.

49 răspunsuri:
| Chocolate a răspuns:

Buna.
apocalipsa e cand vrea Dumnezeu.
Pa, pa

| hândel a răspuns:

Vom trece de 2012 asa cum am trecut de 2000. Nu-nteleg de ce rascolesc oamenii in istorie sa caute materiale pentru. a crea dati apocaliptice. Sunt extrem de curios ce se va inventa dupa 2012. Poate as inventa chiar eu ceva, asa ca ma voi pune sa caut prin pergamente sa vad ce-as putea scoate pentru. 2024. Asta ca sa ne facem o traditie, sarind cate 12 ani pana la noua apocalipsa mentala.

| Frogie explică:

E vb de ceva serios...documenteaza`te...winking

| Frogie explică:

Interesata de acest subiect am vazut mai multe documentare... #
Anul 2012, un moment de cumpana pentru omenire
Timpul va ajunge la zero, clima se va schimba dramatic, iar ADN-ul uman va fi reprogramat. Pe masura ce ne apropiem de anul 2012, vor avea loc mai multe...
www.9am.ro/.../Anul-2012-un-moment-de-cumpana-pentru-omenire.html - În Cache - Pagini similare -
#
Sfarsitul lumii vine in 2012
2 Feb 2008... Profetia Maya: adevar sau mit? Potrivit calendarelor marii civilizatii meso-americane, recunoscute ca fiind cele mai precise de pe Terra,...
www.9am.ro/.../Sfarsitul-lumii-vine-in-2012.htm... daca dati search pe google si scrieti "2012" veti gasi mai multe raspunsuri...chiar au facut si un film care se numeste 2012 ...si este despre... ce se va intampla atunci...si eu chiar cred faza cu supraincalzirea pamantului... voi nu ati observat k iarna nu mai ninge cum ningea k atunci cand eram copii? sau k vara e mult mai calduroasa?

| Frogie explică:

Nu m`am referit numai la mayasi...nici eu nu cred... dar documentarele cateodata te induc in eroare...eu am vazut mai multe nu numai despre mayasi...si calendarul se sfarsea in 2012...acum daca e inceputul unei noi ere sau sf lumii...eu n`am de unde sa stiu...decat am intrebattongue

| Bishop a răspuns:

Nu, eu cred ca sunt niste prosti tongue

| buburuzAndreea a răspuns:

Poate profetiile nu sunt chiar exacte. Sau sunt interpretate gresit, cum s-a mai intamplat si in cazul Profetiilor lui Nostradamus. Oricum, daca ar fi sa murim, eu as prefera sa nu stiu dinainte.

| Encore a răspuns:

Io zic ca o sa fie o schimbare totala a pamantului, omenirii... si cred ca o sa fie al 3 lea razboi mondial

| Brigitta a răspuns:

Hmmm, vom trai si vom vedeahappy

| DMV a răspuns:

Nimeni nu ar fi stiut de aceste "profetii" daca nu apareau filme-documentare precum Zeitgeist sau Religulous corelate cu Doomsday 2012 samd. Cineva are un interes clar sa slabeasca increderea populatiei in conducerea anumitor state puternice si in religie. Multe "profetii" arata ca sfarsitul lumii va veni in 2056 sau alta data. Cert e ca se pregateste o revolutie, cel mai probabil se pregateste pentru 2012, fiind anul cel mai mediatizat.
Nimeni nu poate arata cu degetul exact cine are acest interes, probabil vom sti dupa.
Si eu cred ca sfarsitul lumii nu inseamna neaparat ca toti oamenii mor ci mai degraba se schimba radical principiile care definesc lumea.

| raisa1993maria a răspuns:

Din cate stiu s-a mai spus lucrul asta si prin 2000 apoi 2006 ceva de genu, nu nu cred ca va veni sfarsitul lumii in anul 2012

| Lory_2572 a răspuns:

No way!

| Moneyandfame a răspuns:

Da, o sa vina. O sa murim toti intr-un stil barbar.Nu o sa apuci sa promovezi la locul de munca, nu iti vei cumpara masina dorita si o sa mori trist. Hai cu 2012!

| alexam a răspuns:

Soro, incet si sigur, incet si sigur! Nu va fi dintr-o data, asta e CONVINGEREA mea!

| Marijuana a răspuns:

Eu nu cred ca in 2012 o sa fie sfarsitul lumii

| cutza a răspuns:

Nu prea cred...asa au spus si in 2000 si suntem vii si pina acum!

| ilie a răspuns:

Nici un profet nu a scris un an sau secol cand v-a fii sfarsitul acestui sistem in care domnia lui Satan asupra omenirii v-a lua sfarsit cum nici ISUS nu a stiut cand se v-a intampla ci a spus semnele care prevestesc sfarsitul.

| anonim15 a răspuns:

Draga mea, noi nu vom sti niciodata cand va veni si cand nu. Orice s-ar intampla noi trebuie sa fim pregatiti in orice moment pentru acest eveniment.

| mm_8352 a răspuns:

Ahh.laughing) numai DUMNEZEU stie...winking asa ca nu mai asculta tot felul de prostii.winking

| knnight a răspuns:

Dar pe la mine a trecut, nu a juns la tine?straight face

| zuzulina a răspuns:

Nu pentru ca nimieni nu poate sa zica exact prin calucule cund vine sf lumii este doar o presupunere...si oricum as spera sa nu pentru ca nu implinesc 18 in 2010...

| mitica_6163 a răspuns:

Nicio sansa, deathclock.com imi spune ca voi trai pana la 64 de ani. Mai e cale lunga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaiii dar tu nu ai auzit ca va fi maine? offff... o sti de la mine acumtongue big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt profetii, este vorba de un calendar mayas, calcule destul de exacte, dar nu se refera la sfarsitul lumii.este vorba de terminarea unei ere.este o scara cu 6 trepte(parca, sau 7)iar una dintre trepte coincide cu epoca in care traim, este cea mai scurta (ca nivel)este cea mai scurta datorita "vitezei" de dezvoltare din ultimele 2 secole...eu as sta toata noaptea sa va povestesc. asa ca nu, nu vine sfarsitul lumii, in schimb da, vine sfarsitul unei noi epoci.si te-as mai intreba ceva:"...cum ne arata profetiile", cine si unde arata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, si daca vine straight face asta ewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care ...profetii? ale cui? ca nu toate babele sunt profeti.ai vazut cati fani are Michael? asta-l face sfant? eu daca spun ca maine piere lumea? inseamna ca asea e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anjelique-mayasii nu erau profeti, erau niste bieti amerindieni pe care ii ducea capul la calcule, stiau sa isi foloseasca creierul. iar faza cu supraincalzirea, deasemeni, nu e o profetie, ce dumnezeu. daca e sa o luam din punct de vedere spiritual, da, este o profetie, dar spiritualitatea nu este o formula matematica si nici chimica.asa ca o luam din punct de vedere logic si stiintific.adica,in maxim 100 de ani trebuie sa ne cauta apartamente in spatiu.it,s a fact! ce are efectul de sera cu profetiile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, dar mi-as dori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este absolut clar ca ceva tot o sa se intample. Conform calendarului mayas e sfarsitul lumii. AAA, run for your lifes! :-J. Don`t worry, there`s no sugar. Nu. Nu o sa fie sfarsitul lumii. Va asigur. Va dau cuvantul meu de onoare ca nu trebuie sa va cumparati o nava spatiala si sa fugiti pe Marte. Stati in casele voastre si urmariti pe fereastra dezastrele meteorologice si naturale care au loc chiar in fata voastra, chiar acum. Eu, de exemplu, ma uit pe geam si: ploua. e 23 iunie si ploua like Hell. Ploua, fulgera, tuna, haos.
Numai necunoscatorii [ca sa nu folosesc termeni mai gravi] nu vor sa recunoasca acest fapt. Ca o sa se intample ceva in 2012. Eu zic ca o sa se intample. Nu stiu daca pe plan emotional, psihic, fizic, econimic sau altceva. Dar cert este ca o sa se intample. Conform tuturor predictiilor care au avut loc in ultimele sute de ani asta se zice.
O sa fie greu. Greu pentru ca nu stim ce ne asteapta. O sa fie o furtuma care va tine 72 de zile, cum se mai zice? Sau oare o minge de foc se va pogori din Cer si o sa ne distruga, lasand in viata doar adevaratii credinciosi? Sau poate va fi un cutremur si va activa vulcanii si o sa fie o schimbare cartografica totala a globului? In orice caz nu este bine.
Singurul lucru care il mai putem face acum este... Sa asteptam data de 21 decembrie. Poate toata lumea o sa fie cu sufletul la gura in acea zi si nu o sa se intample nimic. Poate o sa faca o sarbatoare globala din asta: Ziua Asteptarii. Mai stii...