| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca la 18 ani esti prea mare pentru colindat? Se mai practica colindatul in Bucuresti?

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Traditia umblarii cu colindatul NU ar trebui sa tina cont devarsta!
Pana acum 2 -3 ani abia ma facem fata la cati copii veneau.Acum abia daca vin 2-3.
Eu zic sa aduni inca 2-3 prieteni sa mergi la parintii vosti, l rude poate la profi.Insa nu uita sa ii suni daca e vorba de rude!
Un strain devine sceptic cand vede persoane adulte la usa, mai ales cand e vorba de batrani.Mai ales de Craciun multi profta,,,,

| Nemessys a răspuns:

Deloc... daca arati mai tanar si ai o voce mai subtire laughing. Oricum de ce ti-ar zice cineva ceva ca doar nu este o regula pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi mergeam la colindat in grup si cu persoane de peste 30 ani. Nu vad nici o problema in asta, are cine sa va mai apere noaptea, sa nu va fure cineva banii adunati. Au patit altii ca au mers cu 0 lei acasa... Spor la colindat.