| nunume a întrebat:

Credeti ca mersul la biserica ajuta? Rugaciunea in comun e mai folositoare?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Bineinteles ca ajuta

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu cred ca te ajuta chiar.
Poti si sa nu mergi la biserica deoarece poti sa "studiezi" acasa.
Poti sa te rogi si singur, daca e mai puternica rugaciunea ta.Si aici nu ma refer ca te rogi la sfinti sau ca reciti rugaciuni mecanic sau sa sune cam asa "Doamne da-mi sanatate.Doamne ajuta.Amin.",asta e cam nimic.Cum ar fi sa vina cineva la tine si sa zica "Da-mi cinci lei" fara sa iti mai zica "Multumesc frate, esti tare, merci ca mi-ai dat, esti cel mai bun prieten". Parca e mai bine si sa lauzi si sa multumesti.
Nu cantitatea determina calitatea.
Sper ca intelegi ce vreau sa iti zic.batting eyelashes
O zi buna.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Desigur, iar rugaciunea in comun este mai puternica.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,bineinteles,mai degraba, fie rugiunea in comun, fie facuta de unul singur, tot este folositoare si necesara pentru fiecare.Si da,mersul la biserica ajuta foarte mult,asta pentru ca dovedesti ca nu L-ai uitat pe Dumnezeu, si, astfel, vei primi ajutor la randul tau, atunci cand intampini momente nu foarte frumoase in viata. Sper ca te-am ajutat!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ambele ajută foarte mult.
Te pup!

| george_3250 a răspuns:

Da logic Dumnezeu te va ajuta daca te vei ruga si daca vei merge la Biserica. Funda?

| AlinaMaria1999 a răspuns:

Da, bineinteles. Dumnezeu te ajuta daca mergi la biserica si te rogi.