| D0A1V2i3d7 a întrebat:

Credeti ca mi se pot intortochea amintirile dintr-o zi, sau sa uit ce am facut in respectiva zi, din cauza ca beau mai multe pastile la un loc? Daca Da, spuneti-mi ce pastile pot afecta memoria scurta(4, 5 ore) sau excesul de ce pastila poate produce asta? Multumescc multt :*

2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Dacă bei prea multe pastile poate produce mai mult decât o amnezie. Poți face intoxicație și să intrii în comă sau, mai rău. De ce trebuie să uiți neapărat ce s-a întâmplat? Poți minții în legătură cu acele 4-5 ore sau mai bine bei ceva tare și îți garantez eu că nu îți mai aduci aminte ce ai făcut.

| cristinela4 a răspuns:

Folosirea în exces a oricărui medicament prova o pierdere de memorie temporala.