| luvisluvbby a întrebat:

CRedeti ca o fata nascuta sub zodia Capricorn se intelege cu un baiat Pesti? dau funditapuppy dog eyes :X

Răspuns Câştigător
| MarinaElena a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Capricorn - Pesti

Acest amestec de pamânt si apa poate fi fundamentul unei relatii cu adevarat extraordinare! Cunoscându-l îndeaproape, în timp îi veti întelege cele mai ascunse dorinte.

Dvs. nu sunteti o persoana fara idei, însa acestea se bazeaza întotdeauna pe realitate. La polul opus, iubitul dvs. pare sa fie construit numai din vise si emotii, cel putin aparent. Într-un fel, aveti dreptate, dar unde gresiti? În a caracteriza intuitia Pestilor drept "irationala". Veti fi surprins sa descoperiti ca da gres extrem de rar! Pestele va va vorbi despre premonitii, vise profetice si idei care nu au nici un fel de baze reale. Desi pare extrem de straniu, veti descoperi cu uimire ca el are aproape intotdeauna dreptate.

Ceea ce nu puteti întelege este lipsa de materialism a Pestelui. El nu numai ca vede lucrurile altfel decât dvs., dar si altfel decât toate persoanele pe care le cunoasteti. Ambitia dvs. este sa va cumparati o masina noua si frumoasa sau o bijuterie scumpa, dar când îi vorbiti Pestelui despre astfel de lucruri, el va priveste indiferent si spune, fara urma de entuziasm: "Bine, daca vrei tu." Dar vorbiti-i despre planul dvs. de a deveni atât de bogat într-o buna zi încât sa construiti o biblioteca pentru saraci sau sa extindeti un spital vechi, si veti avea parte de toata atentia lui. Pestele îsi doreste sa aline suferintele altora, suferind alaturi de ei. De asemenea, Pestele are nevoie sa creeze, astfel încât cadourile lui preferate pot fi instrumente ca: o camera de luat vederi, un computer (pentru a scrie poezii si romane) sau acuarele si pensule.
Pestele este mult mai romantic decât dvs., drept pentru care va veti bucura de toata tandretea lui. Fiti întotdeauna alaturi de el si aveti grija sa-l ajutati sa se ridice putin câte putin, pentru ca el isi pierde adesea încrederea în sine si poate cadea foarte usor în depresii. Motivul pentru care se întâmpla acest lucru este ca nu are prea multa grija de el. Preocupându-se mereu de ceilalti, uita de adevaratele lui talente.

Când faceti dragoste, trebuie sa fiti sigur ca va aflati la acelasi nivel de sensibilitate cu el, pentru ca Pestele vede sexul ca pe o expresie non-verbala suprema a adevaratei iubiri. Daca încercati sa va prefaceti ca îl doriti, va va simti într-o clipa si se va îndeparta de dvs., dar daca sunteti sincer, veti trai o relatie cum n-ati mai trait niciodata! Pestele locuieste într-adevar într-o lume eterica si spirituala, iar daca reuseste sa va duca în lumea lui, nu va veti mai dori sa va întoarceti vreodata pe pamânt!

Care sunt sansele acestei relatii? 9 din 10! Merita!

Pe scurt DA!
[si scuze ca este asa mult, dar asa am gasit big grin]
Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| Micuţa a răspuns:

Http://www.myhoroscop.ro/......-Pesti.htm

Citeste asta si iti vei da seama :-*

| Taniya a răspuns:

Apa si Pamânt, ambitie si viziune... Ar putea iesi o uniune buna.

Capricornul este un semn feminin, ceea ce înseamna ca are capacitatea de a întelege viziunile, emotiile si intuitiile Pestelui, ca si nevoile acestuia.

Practic si hotarât, semn intelectual, Capricornul va fi un bun partener de viata pentru un Peste. Are un excelent simt al umorului, ceea ce îl face destul de sociabil. Dar, în general, este putin cam rece si cam realist pentru un Peste. Din fericire, este destul de usor de convins sa se schimbe, asa ca, daca îti vei pune în valoare arsenalul de convingere, ai sa reusesti sa scoti tot ce e mai bun dintr-un Capricorn. Este un nativ foarte materialist (si, cu tendinta visatoare a Pestilor, s-ar putea sa fie o mica problema), dar asta este bine, fiindca, daca exista ceva ce nu-l intereseaza pe Peste în viata, banii sunt acel lucru. Pestele nu alearga dupa bani, fiindca stie ca vin ei la el, într-un fel sau altul. Daca-l întrebi cum, o sa ridice din umeri... stie el, dar cum sa explice complicatele procese intuitive prin care stie, în felul lui atât de unic?
Capricornul îsi doreste o viata linistita, asa ca din acest punct de vedere, o sa va întelegeti perfect, fiindca asta este exact ce-si doreste si Pestele. Este amabil si diplomat si va sti sa mearga pe calea deschisa de un Peste, dar nu va renunta niciodata la propriile idealuri: Capricornul este un nativ care-si urmareste scopurile cu foarte mult zel. O parte a sufletului sau o tine mereu ascunsa, doar pentru el, iar daca Pestele va sti sa intre în aceasta camera interzisa, totul va fi perfect. Adesea este putintel cam arogant si orgolios, stie foarte bine cine este si nu se sfieste s-o spuna. Pestele se va încrunta (în sinea lui, desigur), dar cel mai adesea va ridica din umeri la asemenea tendinte superficiale din punctul lui de vedere.

Alaturi de un Capricorn, Pestele are sansa sa prospere, social si financiar. Cât de importante sunt pentru un Peste aceste domenii, e discutabil. Dar sunt fara îndoiala benefice. Capricornul este un nativ care nu e strain de conceptul de profunzime sufleteasca si, daca Pestele lui nu va cere prea mult, va încerca din tot sufletul sa-l înteleaga. Numai ca felul în care aceste doua zodii îsi exprima afectiunea este putin diferit...

Asadar, se poate? Daca Pestele va încerca sa coboare mai des pe Pamânt, sa dea mai multa atentie concretului, "prozaicului", daca – pe de alta parte – Capricornul va încerca sa fie mai cald, sa înteleaga simtul artistic al Pestelui si sa fie alaturi de acesta când are nevoie de caldura... din Apa si Pamânt pot iesi cele mai frumoase lucruri.

Deci DA, o sa va intelegeti*love struck
FUNDITA?

| botyk_1544 a răspuns:

Noooooo in niciun caz sora mea e caprikorn iar eu sunt pesti si varul meu la fel si nu ne intelegem delokkk fundita?

| Andreea_5678 a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Capricorn - Pesti

Acest amestec de pamânt si apa poate fi fundamentul unei relatii cu adevarat extraordinare! Cunoscându-l îndeaproape, în timp îi veti întelege cele mai ascunse dorinte.

Dvs. nu sunteti o persoana fara idei, însa acestea se bazeaza întotdeauna pe realitate. La polul opus, iubitul dvs. pare sa fie construit numai din vise si emotii, cel putin aparent. Într-un fel, aveti dreptate, dar unde gresiti? În a caracteriza intuitia Pestilor drept "irationala". Veti fi surprins sa descoperiti ca da gres extrem de rar! Pestele va va vorbi despre premonitii, vise profetice si idei care nu au nici un fel de baze reale. Desi pare extrem de straniu, veti descoperi cu uimire ca el are aproape intotdeauna dreptate.

Ceea ce nu puteti întelege este lipsa de materialism a Pestelui. El nu numai ca vede lucrurile altfel decât dvs., dar si altfel decât toate persoanele pe care le cunoasteti. Ambitia dvs. este sa va cumparati o masina noua si frumoasa sau o bijuterie scumpa, dar când îi vorbiti Pestelui despre astfel de lucruri, el va priveste indiferent si spune, fara urma de entuziasm: "Bine, daca vrei tu." Dar vorbiti-i despre planul dvs. de a deveni atât de bogat într-o buna zi încât sa construiti o biblioteca pentru saraci sau sa extindeti un spital vechi, si veti avea parte de toata atentia lui. Pestele îsi doreste sa aline suferintele altora, suferind alaturi de ei. De asemenea, Pestele are nevoie sa creeze, astfel încât cadourile lui preferate pot fi instrumente ca: o camera de luat vederi, un computer (pentru a scrie poezii si romane) sau acuarele si pensule.Pestele este mult mai romantic decât dvs., drept pentru care va veti bucura de toata tandretea lui. Fiti întotdeauna alaturi de el si aveti grija sa-l ajutati sa se ridice putin câte putin, pentru ca el isi pierde adesea încrederea în sine si poate cadea foarte usor în depresii. Motivul pentru care se întâmpla acest lucru este ca nu are prea multa grija de el. Preocupându-se mereu de ceilalti, uita de adevaratele lui talente.

Când faceti dragoste, trebuie sa fiti sigur ca va aflati la acelasi nivel de sensibilitate cu el, pentru ca Pestele vede sexul ca pe o expresie non-verbala suprema a adevaratei iubiri. Daca încercati sa va prefaceti ca îl doriti, va va simti într-o clipa si se va îndeparta de dvs., dar daca sunteti sincer, veti trai o relatie cum n-ati mai trait niciodata! Pestele locuieste într-adevar într-o lume eterica si spirituala, iar daca reuseste sa va duca în lumea lui, nu va veti mai dori sa va întoarceti vreodata pe pamânt!

Care sunt sansele acestei relatii? 9 din 10! Merita!