| JadeT a întrebat:

Credeti ca o fata poate fi o buna prietena cu un baiat?

Răspuns Câştigător
| Passionlove a răspuns:

Un prieten baiat este totdeauna bine venit pentru o fata. Am avut si eu astfel de prieteni ( spun am avut pentru ca am mai ramas doar cu 1 in fine nu stau sa spun motivele ca nu asta conteaza ) si mi-au fost de mare ajutor poti vorbi cu ei orice ii poti intreba orice pentru ca iti vor raspunde sincer, la randul tau si tu le dai sfaturi si le esti aproape. Idee este ca tot vorbind asa cu el s-ar putea sa te atasezi foarte tare de el sau invers, sa se atajeze el de tine, stiind ca va cunoasteti toate secretele si parerile. Daca se ajunge aici nu va fi tocmai bine pentru ca vei observa ca daca veti fi impreuna nu veti mai fi asa apropiati si risti sa pierzi un prieten bun. Am ajuns la alta discutie dar totul a pornit de la intrebarea tahee hee. Succes, sa fii iubita :*

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Da

| Tourniquet a răspuns:

Da, desigur. De ce nu? Si eu sunt prietena buna cu un baiat, chiar daca toti barfesc pe la colturi ca suntem impreuna. laughing
Nu-i nimic anormal. Cum s-a mai spus; un prieten baiat e bine venit pentru o fata.

| JadeT explică:

Multumesc mult!
am pus aceasta intrebare fiindca de un an jumate ma inteleg foarte bine cu un baiat...suntem ca frate si sora.dar prietena mea cea mai buna care a fost prietena lui zpune ca noi suntem impreuna fiindca el se comporta f frumos cu mine iar pe ea o evita fiindca are prea multe fitze...multumesc mult pentru tot:X:*

| JadeT explică:

Dau funditza:X

| Bibiiubesteciocolata a răspuns:

Acum depindehappy Eu nu prea cred>Adica pana la urma tot te indragostesti de baiatul respectiv pentru ca a fi bun prieten cu cineva inseamna a'l cunoaste foarte bine si a'i sti calitatile si defecte.Dar mai ales calitatile.De obicei povestile de iubire se nasc din prietenii. Sper ca te'am ajutat:*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric. Mereu am spus ca o fata cu un baiat se poate intelege mai bine decat o fata cu o fata.

| kathy_2459 a răspuns:

O fata si un baiat pot avea o prietenie mult mai stransa si mai adevarata decat ar avea-o o 2 fete sau 2 baieti, desigur asta depinde si de caracterul celor doi, asta se poate transforma si intr-o iubire, dar DA se poate...si poate ca un baiat ii da sfaturi mai bune si mai folositoare unei fete deoarece.de obicei ne intereseaza ce gandeste sexul opus!